Jak nejsnadněji zvýšit výkon motoru

speed-1249610_1920

Ještě výkonnější vozidlo, navíc s nižší spotřebou? Takový výsledek nabízí řidičům milujícím rychlá auta chiptuning. V čem moderní metoda pro zvýšení výkonu motoru spočívá a čemu je potřeba věnovat pozornost?

Co chiptuning přinese?

Navzdory čím dál komplikovanějším konstrukcím je zvýšení motoru stále snazší. Zcela dostačující je pouhé přehrání řídicí jednotky, případně i jednotky automatické převodovky. To vše lze provést bez fyzického zásahu do samotné konstrukce daného vozidla. Téměř okamžitě je tak výkon motoru zvýšen až o 30 procent. Ruku v ruce s chiptuningem jde, navzdory všem předpokladům, snížení spotřeby paliva. Celková úspora může v mnoha případech dosáhnout až 15 procent.

Navíc lze v případě potřeby vrátit výkon vozidla na původní úroveň. K tomu slouží CD se zálohou softwaru, které spolehlivé chiptuningové společnosti svým zákazníkům poskytují. Chiptuning je navíc relativně rychlou záležitostí, takže pro majitele nepředstavuje další nepříjemnosti. Jedním z kroků je rovněž provedení takzvaného dynamického testu pro měření emisí, díky čemuž se ověří, že ani po zvýšení výkonu motoru nedochází k překročení stanovených limitů.

Bez čeho se chiptuning neobejde?

Samotným zvýšením výkonu motoru však celý proces nekončí. Není radno podcenit ani další úkony. Samozřejmostí by proto měla být také diagnostika řídicí jednotky nejen před chiptuningem, ale i po jeho dokončení. Seriózní společnosti provádí rovněž dynamické emisní testy.

Chiptuning se stává čím dál běžnější záležitostí nejen v Praze. V Hradci Králové chiptuning také není žádnou novinkou. Chiptuning v Hradci Králové lze provést takřka okamžitě. Svěřte však svoje vozidlo do rukou profesionálům s dostatečným zázemím a vyvarujte se pochybných garážových dílen, v nichž mohou napáchat více škody než užitku.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.