Vyrážíte se svou Škodou do zahraničí? Nepodceňte přípravu

blogclanky

Rozhodli jste se vyrazit na letní dovolenou vlastním vozem Škoda? Tento způsob dopravy přináší řadu výhod. Vlastní komfort, můžete se naprosto svobodně rozhodovat kdy a kam vyrazit. V neposlední řadě také možnost převážet výrazně větší objem zavazadel než při jiném způsobu dopravy. Pokud ovšem zanedbáte přípravu svého vozu Škoda, může se vám letní dovolená značně zkomplikovat. Přinášíme vám krátký návod na to, jak připravit svou Škodu na cestu do zahraničí.

Zvýšená spotřeba provozních kapalin

Počítejte s tím, že během delší cesty se spotřeba všech kapalin zvyšuje. Proto je důležité doplnění provozních kapalin na maximální možné množství. Následně pak doporučujeme zakoupit v  v Praze zásoby oleje, destilované vody a kapaliny do ostřikovačů. Pořizovací cena těchto kapalin je zde mnohem nižší, než v případě nákupu v zahraničí. Ušetřené prostředky pak můžete využít mnohem příjemněji právě během letní dovolené.

Nahuštěné pneumatiky v dobrém stavu

Podhuštěná pneumatika vám může způsobit veliké problémy. Při kratších vzdálenostech nemusíte podhuštění ani zpozorovat. Při delší jízdě na dálnici se však může ukázat. Vůz se následně stává hůře ovladatelným a dochází k rychlejšímu opotřebení případně k deformaci pneumatiky. Proto před cestou do zahraničí zkontrolujte stav vzorku a nahuštěný pneumatik.

Pozor na stěrače a žárovky

Gumička u stěrače se může stát jako titěrnost, pokud vás ale potká přívalový déšť a vy budete mít gumičky ve špatném stavu můžou nastat velké komplikace. Proto doporučujeme pořídit v autoservisu Škoda v Praze náhradní a plně funkční gumičky do stěračů. Zkontrolujte si také kompletní stav náhradních žárovek.

Povinná výbava v zahraničí

Každý stát má své vlastní zákony o silniční dopravě. To se týká mimo jiné i povinné výbavy automobilu. Z tohoto důvodu doporučujeme před cestou na letní dovolenou naplánovat, které země budete projíždět a následně si zjistit výjimky pro povinnou výbavu v daných zemích. Tento proces může být zdlouhavý a složitý. Pokud si tedy nejste jisti, tak neváhejte zajít do autoservisu Škoda, kde vám rádi a ochotně se vším poradí a následně zprostředkují.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.