Proč je vhodné investovat do zlata

gold-2048293_1280

Každý, komu zbývají nějaké peníze, přemýšlí, jak s nimi nejlépe naložit. Nechat je ležet na běžném účtu s nízkým úrokem by byla škoda, jenže obchodovat s akciemi není žádná legrace, a když využijete termínovaný vklad, bude částka vázaná na určitou dobu. Napadá vás ještě něco jiného?

Pro běžného člověka by mohlo být vhodné investovat do zlata a stříbra. Tyto komodity jsou totiž snadno dostupné, stejně lehce je zpětně směníte za peníze a především neztrácí svou hodnotu.

Peníze ve zlatě neztratí hodnotu

Když si necháte peníze ležet doma pod polštářem či na obyčejném účtu, sice jich tam bude pořád stejné množství, ale po několika letech si za ně vlivem inflace pořídíte menší množství věcí. Hodnota zlata a stříbra však postupně stoupá, takže za cenu zlatých slitků či investičních mincí si za deset let koupíte přibližně stejné množství majetku. Když vytipujete vhodný okamžik, tak dost možná ještě více.

Vyberte si svou formu zlata

Zlato je samozřejmě možné si pořídit v mnohých podobách. Ženy možná upřednostní zlaté šperky, moc hezké jsou také klasické investiční zlaté slitky, mince apod. Všechny tyto výrobky snadno schováte a v případě potřeby prodáte.

Nákup i zpětný prodej zvládne každý

Investovat do zlata může každý běžný člověk. Na českém trhu působí několik investičních firem, které prodávají stříbrné a zlaté mince, slitky či medaile s certifikátem. U nich si drahý kov zakoupíte a v drtivé většině případů ho od vás také zpětně vykoupí. S výkupem zlata mít určitě problém nebudete, ať už se budete nacházet v kterékoliv části světa.

Zkusit to můžete u společnosti AuPortal s.r.o., která má pobočky v Praze a v Brně. Investiční zlato a stříbro si však lze zakoupit i v jejich e-shopu na adrese www.auportal.cz. Mnoho zákazníků kupuje slitky, mince a medaile rovněž jako dárky k významným výročím, svatbám, promocím apod. Pak už je jen na obdarovaném, jak s darovanou investicí naloží – buď ji ihned prodá, nebo bude sledovat cenu zlata a vydělá prodejem ve vhodnou chvíli.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.

1 Comment

Comments are closed.