Jaký je nejlepší materiál spodního prádla

underwear-689862_1280

Materiál spodního prádla je stejně tak důležitý jako to, aby vám spodní prádlo perfektně padlo. Proto s nákupem nespěchejte a vyberte si kvalitní prádlo, které vám bude vyhovovat po všech stránkách.

Proč je materiál důležitý

Když si vybíráme oblečení, tak často zkoušíme jeho příjemnost na kůži. Zároveň si materiál vybíráme tak, abychom se v něm nepotili, aby byl příjemný na denní nošení a aby oblečení nikde netáhlo a neškrtilo. U spodního prádla je výběr materiálu ještě důležitější. Spodní prádlo má přímý kontakt s naší pokožkou a dotýká se těch nejcitlivějších míst.

Jaké by měly být materiály spodního prádla

Materiály spodního prádla by měly být antialergenní. Musí být příjemné na každodenní nošení, a nedráždit pokožku. Mezi nejčastější materiály pro výrobu spodního prádla patří bambus, modal, bavlna a lycra.

Bambus

Bambus je antialergenní a je tak vhodný pro děti, alergiky a nejvíce se používá pro výrobu dámského i pánského spodního prádla, protože je šetrný k intimním partiím. Bambus je také příjemný na dotek, vyznačuje se lehkostí a splývavostí. Bambusové látky výrazně pohlcují pach a pot.

Modal

Modal je viskózové vlákno a vyrábí se z buničiny dubu. Přesněji z celulózy, která je obsažená v buněčných stěnách rostlin. Časté je dubové dřevo, ale stejně dobře poslouží také smrkové dřevo. Z modalu se dá vyrobit dvakrát tak pevnější vlákno, jako je bavlna. Výhodami modalu je jemnost, nemačkavost a příjemný pocit látky na těle.

Bavlna

Bavlna patří mezi velmi oblíbené přírodní materiály. Jejími výhodami je pevnost a odolnost. Tento materiál je velmi příjemný na dotek. Mezi výhody patří také komfort a pohodlí, které přináší. Spodní prádlo z bavlny je barevně stálé, pevné, dobře se udržuje a pere.

Lycra

Lycra sice není přírodním materiálem, ale přesto bývá velmi často používána při výrobě spodního prádla. Lycra je syntetické vlákno, které je velmi kvalitní a také pružné. Výhodou je velká odolnost proti trhání a vytahání prádla. Lycra je super přilnavým materiálem a díky ní se spodní prádlo velmi dobře nosí.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.

1 Comment

Comments are closed.