Znáte možná úskalí mikropůjček?

Klasická bankovní nebo nebankovní půjčka není nijak neznámý pojem. V posledních letech se na trhu s úvěry ale můžeme setkat také s pojmem mikropůjčka.

money-494160_640

O co jde? Jedná se o nebankovní půjčky ihned na účet, které jsou spjaty výhradně s nebankovním segmentem. Mají několik specifik, kam se řadí třeba:

  • Vyřízení do několika minut
  • Možnost vyřízení z domova, bez papírování
  • Absence prověřování minulosti i dokládání příjmu

Právě výše uvedené patří mezi hlavní výhody. My se aktuálně zaměříme na možná úskalí, na která je dobré dát si pozor.

Zaměřte se na dobu vyřízení

Většina společností dnes láká na to, že vám mohou poskytnout peníze skutečně rychle. Třeba i do několika minut. Ne vždy to může být pravdou, jelikož proces vyřízení žádosti může být složitější. A to konkrétně proto, že je třeba zasílat ověřovací poplatek. I když je symbolický, může vše prodloužit i o několik dní. Proto získejte krátkodobé půjčky online takové, u kterých daný krok není třeba. Jedině tak máte jistotu, že onen termín vyřízení může být dodržen bez jakýchkoliv dodatků.

Pozor na poplatky

Většina těchto půjček je vyřízena bez jakéhokoliv poplatku. Naúčtován je pouze úrok, který je většinou jasně patrný a tak přesně víme, kolik budeme muset splatit. Protože splatnost bývá obvykle třicetidenní, má řada lidí problém ji zvládnout. V takovém případě nabízejí poskytovatelé možnost prodloužení. To však není zdarma. Je zpoplatněno. A to v řádech stokorun, ale i tisícikorun. I proto je dobré být při tomto kroku na pozoru.

Úroky od nuly, do desítek procent

Velká rizika nás však čekají také v oblasti úrokových sazeb. O těch můžeme říci, že jsou různorodé. Abychom měli jasno, je dobré provést srovnání půjček online, které nám prozradí, kteří poskytovatelé jsou ti nejlepší. Zatímco někteří mohou získanou sumu úročit třeba i třiceti procenty, najdeme i takové, u kterých je úrok nulový. A nemusíme dodávat, že právě ty je nejlepší zvolit.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.