Změňte vzhled svého interiéru – značka LEVNĚ!

Každý interiér potřebuje čas od času nahodit nový kabát. Ať už je to kvůli tomu, že se  majiteli původní vzhled okoukal nebo kvůli toho, že se na nábytku podepsal zub času, vždycky změna přijde vhod, interiér oživí a pokud je to změna k lepšímu, všechny obyvatele jistě nadchne. S touto změnou si většina lidí hned představí velké finanční výdaje na materiál, na barvy a podobně. My vám však ukážeme, že výraznou změnu interiéru lze provést i za pakatel. Vždyť není potřeba ihned bořit kuchyňskou linku a trhat podlahy pokaždé, když zatoužíme po svěžím vzhledu.
bedroom-954661_640

Tapety, tapety a zase tapety

Tapety jsou pro mnohé více-méně retro. Doby jejich úmorného lepení na stěny jsou však pasé. Tapety dnes nabízejí velice snadnou a finančně nenáročnou variantu jak oživit  interiér. Tapety na stěnu dnes slaví svůj comeback a zatímco jste je před nějakým časem možná marně dostávali ze stěn bytu po babičce, dnes je opět chcete zpátky. Rozhodně však ne ty staré, nýbrž nové a svěží vzory, které interiéru dodají moderní vzhled. V dnešní době lze tapety sehnat v nejrůznějších pastelových barvách, s nejrůznějšími motivy, vzory, tapety lze dnes sehnat i v 3D verzi, která na stěně vytvoří poutavý design.

Rozhodnout se pro tapetu do obýváku není po žádné stránce náročné. Tapety lze pořídit již od částky několika stovek korun a jejich lepení dlouho nepotrvá. Obývací pokoj zútulníte bez rozlité barvy a zdlouhavého uklízení. Tapetou nemusíte vylepit celý pokoj, nýbrž jen ozdobit jednu stěnu. Výsledek však každopádně stojí za to.

A co nábytek?

Ani tapety na nábytek domácím kutilům a šikovným ručičkám neuniknou. Nábytek je často oprýskaný, poškrábaný od domácích mazlíčků nebo se zkrátka jen okoukal. A toto umí napravit tapety na nábytek, které seženete v každém obchodě s kreativními potřebami, s domácími potřebami i v každém hobby marketu. I tapety na nábytek nabízejí spoustu dekorů a jejich nalepením zcela pozměníte vzhled svého interiéru. Vždyť tam kde kdysi stál nábytek v dekoru dubu může stát nábytek v odstínu bambusu a podobně. Krom toho na nábytek není doporučený jen dekor dřeva, nýbrž i jiné designové vzory – květiny, puntíky, ozdůbky a podobně. Takto si můžete troufnout nejen na nábytek v obývacím pokoji, nýbrž i v kuchyni, dětském pokoji, zkrátka a dobře můžete vyměnit všechen nábytek v domě jen za cenu levné tapety či látky, potáhněte např. svůj starý taburet, pohovku a uvidíte ten rozdíl.

Před lepením se obecně doporučuje nábytek dobře umýt, odmastit a odstranit z něj hrbolky a nejrůznější závady. K větším plochám doporučujeme spolupráci více osob. Koneckonců ve dvou se to lépe táhne.

Dekorace na zeď

Tapety však nejsou jedinou dekorací, kterou lze zásadně změnit vzhled celého interiéru. Velmi oblíbené jsou i lepící dekorace na stěnu. Ty zakoupíte již hotové, na vás je tak vybrat to nejlepší místo a pak je na stěnu aplikovat. Za sedačkou si tak můžete vytvořit hezkou dekoraci – třeba rozkvetlý jarní strom, klec s ptáčkem, motýlky, strom s padajícím listím, oblíbené jsou květiny i zvířecí motivy. Opět je zde zásadní nízká cena a jednoduchá aplikace.

Barvy všude kam se podíváte

Ani výmalba pokoje nemusí znamenat bankrot pro vaší peněženku. Vždyť na výmalbu pokoje o rozměru několik metrů čtverečních nepotřebujete profesionální firmu. Naopak, zapojit můžete vlastní šikovnost i fantazii. V každém obchodě s barvami si dnes můžete vybrat z celé škály pestrých barev. Tyto  barvy jsou většinou již hotové a namíchané. Vám tak zbývá jediné. Vzít štětec, nasadit malířskou čepici a pustit se do změny interiéru. Věděli jste, že barvami můžete svůj interiér prosvětlit nebo ztmavit, udělat jej veselejším nebo útulnějším? Navíc barvy můžete různě kombinovat a třeba dětský pokojíček…ten si mohou děti vymalovat samy! Nechte jim jednu část stěny, na které se spolu s nimi vyřádíte. Bude to príma dekorace i hezká vzpomínka na společně strávený čas.

Na vlnách rodiny

A protože je domov místem, kde se schází celá rodina, nejlépe jej zútulníte a změníte přidáním rodinných fotek. Fotorámečky, nejrůznější rodinné kalendáře a koláže se k interiéru zkrátka hodí. K jejich vystavení můžete využít nejrůznější nápady a materiály. Oblíbený je i strom života, který na větvích nese fotografie rodinných příslušníků. Ten lze sehnat jako lepící dekorace nebo si jej můžete sami nakreslit. Předloh a šablon je na internetu plno!

Tkaniny v interiéru vezmou za své

Ani tkaniny byste v interiéru neměli podceňovat. Látky a záclony taktéž pořídíte za pakatel a jejich změna přinese velkou změnu interiéru. No jen zkuste strhnout staré závěsy a nahradit je novými s jinou barvou a co kdyby nový vzhled dostaly i polštáře na pohovce? Ano to bude ono!

Jak vidíte změnit interiér není drahou záležitostí, změna interiéru nemusí být ani časově náročná…naopak vás může hodně bavit! Změňte i vy vzhled svého interiéru. Značka? LEVNĚ!

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.