Zažijte nevšední dovolenou v Austrálii

sunset-420730_1280

Proč se vydat za dovolenou k protinožcům? Tato země nabízí nesčetné množství přírodních krás zahrnujících nekonečné pláže, mystické skalní útvary, korálové útesy a uhrančivé rudé pouště.

Nabídka je více než pestrá

Organizované zájezdy do Austrálie mají jediný účel, a tím je ukázat vám ty nejkrásnější lokality této výjimečné země. Zkušený průvodce s vámi navštíví chráněné památky UNESCO, metropoli Sydney včetně světoznámé budovy Opery, přístavní tropické město Cairns v Queenslandu, Velký bariérový útes a Uluru, nejobjemnější monolit na světě.

Bohatá podvodní říše

Všem milovníkům potápění bude patřit zastávka na největším korálovém útesu na světě, Velkém bariérovém útesu. Proč mu je přičítáno toto prvenství? Jeho délka přesahuje 2000 km a patří k němu přes 600 ostrovů. Též je jedinou stavbou živých tvorů, jež je viditelná z měsíce. Tento unikátní ekosystém nabízí útočiště nespočtu ryb, korálů a dalších vodních živočichů. Zajisté vás uhrane průzračná azurová voda, která nabízí ideální podmínky též pro šnorchlování. Vyznavači surfování si přijdou na své v oblasti Gold Coast.

Město ve spojení s přístavem

Dovolená Austrálie se neobejde bez navštívení největšího města Sydney, které obklopuje přístav Port Jackson. Ten byl 40 tisíc let domovem původního australského kmene Aboriginců. V této metropoli nevynecháte prohlídku světoznámého mostu Harbour Bridge, jenž je pasován na jeden ze symbolů Austrálie. Následuje návštěva starobylé čtvrti Rocks protkané úzkými dlážděnými uličkami.

Majestátní Olgas

Tuto skupinu více než 30 gigantických dómů nelze vynechat. Nejvyšší z nich je Mount Olga a svou výškou 1066 m. n. m. převyšuje zmiňované Uluru. Jde o posvátné místo opředené tajemstvím. Z toho důvodu je i v této době vyhledávaným rituálním místem. Zážitkem je bezesporu též západ slunce nad rudou pouští.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.