Zajímavé interiérové doplňky – nerezové zábradlí

01

Detaily dělají interiér zajímavým, ať už se jedná o kancelář v práci, místnost v nějaké instituci, celý dům nebo pěkně zařízený byt. Zajímavé interiérové dopňky bývají často nenápadné, jsou to nenápadné předměty v prostoru. Přesto jsou velice důležité.

Jedním z takových doplňků, které běžně nevnímáme ale často jej používáme, je schodiště a jeho zábradlí. Většina návštěvníků nebo uživatelů interiéru si schodiště ano zábradlí příliš nevšimne, přesto je to dominantní prvek ve všech interiérech, které jsou postaveny na patro. Zábradlí zde slouží nejen jako okrasný prvek, je to také pomocník při stoupání po schodech nahoru a také často zabraňuje vstupu do míst, kde to může být nebezpečné.

Nerezové zábradlí je netrvalejší

Materiály používané ke stavbě schodů, schodišť a zábradlí se v průběhu let mění. Schodiště se nejčastěji stavěla z dřevěného masivu, zábradlí bývalo také převážně ze dřeva. Postupen času začal ve výrobě zábradlí převládat kov – bylo to hlavně u průmyslových zábradlí. Trvanlivost železného zábradlí byla přecejen větší než dřevěného zábradlí.

V poslední době je nečastěji používaným materiálem při výrobě zábradlí nerezová ocel. Takové zábradlí se souhrně označuje jako nerezové zábradlí. Tento nerezový kov je jeden z nejtrvalejších materiálů, který lze na výrobu zábradlí použít.

Vekou výhodou nerezového zábradlí je jeho dlouhověkost. Toto zábradlí vydrží bez speciální údržby desítky let, vystčí si pouze se základním a běžným úklidem. Výplně nerezového zábradlí bývají nejčastěji skleněné nebo z tvrzeného plastu. Tato kombinace dělá nerezové zábradlí zajímavým a designově vyjímečným.

Pokud uvažujete o novém zábradlí, tak to nerezové můžeme s klidem doporužit.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.

1 Comment

Comments are closed.