Mnozí drobní živnostníci a podnikatelé s malými firmami mají v tuzemsku problém, že jen těžko hledají finance při rozjezdu podnikání. Platí to i v případě peněz na pronájem kancelářských prostor a sídla společnosti. Právě proto vznikla možnost zajistit si takzvanou virtuální kancelář.
Možná vás tento pojem trochu mate a máte pocit, že jde o nějakou lumpárnu. Není tomu tak, jedná se o zcela legální způsob, jak získat sídlo firmy, aniž byste za něj museli platit nějakou horentní sumu.
I v Praze vás virtuální sídlo vyjde na pár korun
Virtuální kancelář je ideální právě do začátků podnikání. Za pár stovek korun získáte adresu firmy, o níž byste si jinak museli jen nechat zdát. Klidně i v centru hlavního města. Obchodní rejstřík ji bude evidovat jako skutečné sídlo vaší firmy, přestože zde nebudete reálně působit. Podnikat můžete v klidu dál třeba z domova. V rámci virtuální kanceláře vám bude doručována pošta, přesměrovávány telefonáty, případně i další doplňkové služby, mezi něž se často řadí možnost krátkodobého využití místností přímo na dané adrese.
Kde se změna sídla firmy vyřizuje?
Vždy je důležité nechat virtuální sídlo zapsat do obchodního rejstříku. Pro vyřízení formalit je nutné zajít na místně příslušný úřad. Pakliže si tedy pronajmete sídlo třeba na Praze 9, pak zajděte na finanční úřad Praha 9. Pro ostatní části města je to finanční úřad Praha 3, atd., tedy vždy dle městské části.
Virtuální kanceláře jsou v poslední době mimořádně oblíbené. Díky nim totiž podnikatelé získávají možnost sídlit na lukrativní adrese, aniž by platili drahé nájmy za skutečné kanceláře, jež často k výkonu své činnosti ani nepotřebují. Už jen fakt, že sídlíte třeba na Praze 3, vás pozvedne v očích obchodních partnerů a zákazníků více, než kdybyste měli kancelář někde na malé vesničce na Moravě.