Udržovat pánská saka v dokonalé čistotě je důležité především při jejich denním nošení

model-1160216_1280

Kvalitní pánské obleky nebo saka jsou k nezaplacení, protože jsou při nošení velmi pohodlné a téměř se nemačkají. Stačí je pověsit přes noc na ramínko určené k věšení sak nebo obleků a do rána se pomačkání zase pěkně srovná. Jen jejich údržba je trochu problematičtější, protože je nelze prát v pračce a dokonce ani ručně, proto jediná cesta, jakou je možné odstranit skvrny nebo jiné nečistoty, je nechat oblek nebo sako vyčistit v čistírně oděvů. Obleky a společenská saka jsou totiž vyrobeny z materiálů, jejichž velký podíl tvoří vlna, proto je jejich údržba v domácích podmínkách velmi obtížná.

I muži se dokážou sami dobře postarat o čistotu svého oblečení

Zato pánská saka ušitá z jiných materiálů, které neobsahují vlněnou složku, jako je bavlna, polyester nebo kombinace těchto složek, lze velmi opatrně ručně prát při nízkých teplotách. Neždímou se a stačí je pověsit mokré na ramínko a nechat uschnout. Časté chemické suché čištění je poměrně drahé a někdy ani s jeho pomocí nelze odstranit skvrny, které na něm vzniknou. Pak je jednodušší zkusit sako vyčistit pomocí jemného ručního praní. Majitelé sak jsou pak velmi překvapení, jak jednoduše lze o jejich oděv pečovat.

Také moderní pánská saka, která lze zakoupit na prověřených internetových portálech, je možné udržovat v čistotě podobným způsobem, pokud tedy materiály, z nichž jsou ušité, neobsahují vlněnou složku. Saka se nosí za každého počasí a v některých případech je jejich nošení nutností i v hodně horkých letních dnech. V těchto případech se velmi rychle propotí, a pokud začnou zapáchat, nezbývá nic jiného, než je odnést do čistírny. Taková situace může někdy nastat i po několika málo nošeních. Při každodenním nošení sak a obleků byste nedělali nic jiného, než je nosili do čistírny a po vyčištění zase domů nebo do zaměstnání. Jsou i muži, kteří se nebojí experimentovat a pustí se i do opatrného praní těch materiálů, které by se vůbec prát neměly. Efekt pak může být překvapivý, protože se jim podaří bez problémů udržovat často nošená společenská saka nebo obleky v perfektním stavu. Pokud v jejich šatníku převládají pánská sportovní saka k riflím, bývají jejich úspěchy s udržováním čistoty těchto moderních módních kousků překvapivě velké.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.