Sídla firem a výjimečná obliba některých lokalit

business-3152586_1280

Zvolit si pro sídlo firmy jinou adresu, než na které ve skutečnosti provozujete vaši živnost, je samozřejmě zcela legální a může to mít i celou řadu výhod. Setkat se s takovýmto způsobem podnikání můžete čím dál častěji. Možnost provozovat svůj byznys prostřednictvím tzv. virtuální kanceláře dnes využívá nebývale vysoké procento všech tuzemských živnostníků a podnikatelů a mají pro to v drtivé většině případů ty nejlepší možné důvody. Které to jsou? A vyplatí se něco takového i vám?

Sídla firem na „zajímavých adresách“

Zajímavě a prestižně znějící adresa je jenom jednou z několika výhod, které vám provozování živnosti ve virtuální kanceláři může přinést. „Dobrá adresa“ dokáže mnohdy učiněné divy. Význam a důvěryhodnost, které jsou jaksi podvědomě připisovány firmám sídlícím v některé z lukrativních lokalit, mohou skutečně pomoci při rozvoji firmy, při získávání klientů i navazování nových obchodních kontaktů.

I zde je však dobré vybírat obezřetně!

Stovky firem pod jednou střechou?

Jestliže se už rozhodnete pro přechod do virtuální kanceláře, je vždy dobré zjistit si co nejvíce o místě, kam se hodláte formálně přestěhovat a rovněž o provozovateli, kterému fakticky svěříte do rukou běžné kancelářské a administrativní práce spojené s provozem vaší živnosti. V této souvislosti je důležité ověřit si i počet dalších společností, které s vámi budou tzv. pod jednou střechou. Pokud jich bude příliš velké množství, jako v tomto článku, mohlo by to na klienty působit i opačně než zamýšlíte a značně tedy nabourat již zmiňovaný efekt „dobré adresy“, který téměř každý podnikatel od tohoto způsobu vedení byznysu očekává. Najít si solidní adresu, která není firmami doslova přecpaná k prasknutí, se proto jeví jako velice rozumný krok.

Ulice s největším počtem firemních sídel

Je-li řeč o počtu firem, které sídlí v tom kterém městě, pak je vysoká obliba některých míst zcela zřejmá. Pomyslnému žebříčku vévodí zcela jednoznačně Praha a na popularitě získávají i Brno, Olomouc, Ostrava nebo třeba Plzeň. I v rámci jednotlivých měst pak existují ulice, kde se koncentrace registrovaných podnikatelských subjektů zcela vymyká normálu. Pro lepší představu je k nahlédnutí následující tabulka.

Nejčetnější virtuální adresy firem

Město 1. místo 2. místo 3. místo
Praha Rybná Kaprova Sokolovská
Brno Lidická Příkop Merhautova
Ostrava 28. října Nádražní Výškovická
Plzeň Sokolovská Žlutická Klatovská třída
Olomouc Olomoucká Trnkova Nádražní
H. Králové Tř. Edvarda Beneše Štefánikova Pod Zámečkem

Pokud si dobře vyberete, je přínos virtuální kanceláře nesporný

Vždy se snažte opatřit si co nejvíce informací, abyste se dokázali vyhnout neseriózním firmám a zbytečnému zklamání. Podaří-li se vám zvolit vhodné místo i kvalitního provozovatele vaší virtuální kanceláře, můžete z tohoto rozhodnutí docela zajímavým způsobem profitovat. To, že přesunete sídlo vaší firmy na nějakou lukrativní adresu, je však pouze první krok k očekávánému úspěchu. Podstatnější pro zdar vašeho podnikání budou služby, které vám bude provozovatel schopen nabídnout.

Za podstatně menší peníze, než byste byly nuceni vynaložit na provoz vlastní kanceláře, musíte kvalitních služeb získat celou řadu!

Co vyžadovat především?

Plnohodnotnou recepci a rovněž místnost, která vám může posloužit jako zasedačka, byste po provozovateli virtuálního sídla měli požadovat v každém případě. Poštovní i telefonický servis, kdy vám recepční zajistí nepřetržitý kontakt s vašimi obchodními partnery, se zákazníky i s úřady, je v současnosti považován téměř za samozřejmost. A zajištění drobných administrativních úkonů, jako je kopírování či skenování různých dokumentů, by rovněž chybět nemělo. Výjimkou mohou být jedině tzv. „low-cost“ poskytovatelé virtuálních sídel, kde za minimální měsíční poplatek skutečně nemůžete očekávat nic zvláštního.

Chcete-li vaši firmu skutečně posunout vpřed, pak dejte přednost kvalitnějším provozovatelům nabízejícím plnohodnotný servis. Rozhodně se vám to vyplatí!

Pro začátečníky jednoznačná volba

Pokud s podnikáním stojíte teprve na pomyslné startovní čáře, můžete využitím služeb virtuální kanceláře značně zvýšit vaše šance na úspěch. Úspory, které vám tento efektivní způsob provozování živnosti může přinést, dobře poslouží dalšímu rozvoji firmy a síly i čas, které byste byli nuceni vynaložit na běžný chod kanceláře, můžete věnovat podstatě vašeho byznysu.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.