Připravte auto na letní sezónu. Zn. Dokonale!

blogclanky.cz_motocars_cz_nahledovy

Léto je před námi, i váš vůz potřebuje zkontrolovat a připravit na náročné období. Co vše musíte udělat, aby auto bez problémů sloužilo? Co vše zvládnete sami a kdy je nutné se spolehnout na pomoc servisu?

Přezutí a správné uskladnění

Nikdy se nesmí stát, že v létě budete jezdit na zimních gumách. Zimní pneumatiky nemají v horkém létě dobré jízdní vlastnosti a negativně ovlivňují ovladatelnost celého vozu. Ohrožujete tedy sami sebe i ostatní. Přezutí na letní zvládnete sami doma, pokud si nejste jisti, zajeďte do servisu. Nezapomeňte řádně uskladnit zimní pneu. Jak na to? Návod najdete zde.

blogclanky.cz_motocars_cz_01

Myjte a voskujte!

Zima byla tuhá, podvozek i karoserie dostaly hodně zabrat. Až to počasí dovolí, zajeďte do myčky. Dbejte na to, aby program obsahoval i mytí podvozku. Je efektnější ještě vzít tlakovou hadici a umýt s ní podvozek i kola. Tlak vody vyžene nečistoty i z velmi těžko dostupných míst. Co se týče péče o karoserii, dopřejte jí voskování. Bude chránit barvu před ostrým slunečním svitem i drobnými škrábanci. Umýt musíte i motor, buďte maximálně opatrní, když si na to netroufáte, svěřte to odborníkům.

blogclanky.cz_motocars_cz_02

Po zimě zkontrolujte všechny kapaliny, zimní směs vyměňte za letní, podívejte se také na olej a brzdovou kapalinu. Nezapomeňte na stěrače, možná v zimě ztvrdla guma, takže je nutná výměna. Přečtěte si ještě další praktické rady, jak pečovat o váš vůz.

Pozor na klimatizaci!

V zimě jste ji používali minimálně, v létě pojede na maximum. Po zimě musíte prohlédnout filtry u klimatizace a v ideálním případě je nechat vyčistit. Když jsou zanesené, nebude klimatizace správně fungovat a navíc bude zapáchat. Výměnu by měl provést servis.

Tento článek vznikl díky spolupráci s magazínem www.motocars.cz. Doporučujeme ho zařadit mezi oblíbené čtení všem motoristům. Nabízí testy aut, praktické rady i pro motorkáře, cenné rady v oblasti pojištění a další zajímavosti ze světa rychlých kol.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.