Poznávací zájezdy – vzhůru za klenoty evropských zemí

norway-772991_1920

Ještě před pár lety lidé vyhledávali pouze rekreaci u moře. Snad každý chtěl spatřit nádherná moře evropských zemí. Rodinná dovolená je spojena s koupáním a vodními sporty, ale studenti, střední generace či aktivní senioři si oblíbili poznávací zájezdy. Zamilovaní dávají přednost sladké Francii, nadšenci historie neodolají pokladům Říma a pozorovatelé přírody anebo sportovci prahnou po poznání severských zemí.

Norsko – krajina plná kontrastů přírody

Pokud vás láká čistota skandinávské přírody a pradávná vůně Vikingů, rozhodněte se pro zájezd Norsko – od Redok.cz. Tento typ dovolené je určen především pro zarputilé cestovatele. Norsko patří k nejkrásnějším evropským státům, ukrývá magické šperky přírody. Rozmanitost krajiny je až neuvěřitelná. Vaše oči spatří nádherné vodopády, věhlasné fjordy, husté lesy, největší ledovec Evropy. Možná jste nevěděli, že se tento stát pyšní hned 37 národními parky. Za zmínku stojí Jotunheimen, Rondane i náhorní plošina Hardangervidda.

To nejlepší ze Skandinávie

Když pominete drahokamy přírody, objeví se před vámi pěkné památky větších měst i autentických rybářských vesniček. Kroky turistů vedou do Osla, kde se nachází Vigelandův park a četná muzea. Nezapomenutelný zážitek slibuje prohlídka hanzovních domů ve městě Bergen. Skvostnou podívanou nabízí pamětihodnosti Lillehammeru. Najdete zde obrovský evropský skanzen a proslulý skokanský můstek. Trondheim nadchne katedrálou Nidaros a pevností Kristiansten.

Co dělat v Norsku?

Rybáři si užijí především na souostroví Lofoty. V zimě lze pozorovat kosatky a velryby. Milovníky turistiky potěší prohlídky národních parků, kde jsou ukryty divy přírody. Ohromí divoké fjordy, průliv Skagerakk, největší a nejhlubší fjord Sognefjord, pozorování polární záře i půlnočního slunce. Poznávací zájezd do Norska je zážitkem na celý život.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.