Perský koberec se stane chloubou vašeho interiéru

sm-500

Pokud nedáte dopustit na orientální dekorace interiéru, potom vás nadchne také perský koberec. Důležité je při výběru dbát na to, aby se jednalo o originální model, protože jedině tak dokáže koberec vydržet i několik generací. Potom ho třeba vaše prapravnoučata vydraží za nemalé peníze.

Perské koberce mají bohatou historii, přičemž začaly se vyrábět v dobách Perské říše. Vyobrazují bohatou perskou faunu a flóru. O tom, že takový koberec vydrží stovky let, svědčí i skutečnost, že v roce 2010 byl vydražen perský koberec ze 17. století, a to za neuvěřitelných 183 milionů korun.

Jak postupovat při výběru perského koberce?

Samozřejmě setkáte se s mnoha překupníky, kteří prodávají kopie perských koberců. Bývají vyrobeny z nekvalitního materiálu, takže životnost takových koberců je opravdu krátká. Jestliže si potrpíte na pravosti, určitě se obraťte na některého z ověřených prodejců. Důležité je, aby byly takové moderní – koberce vyrobené z přírodních materiálů, tedy z pravé ovčí vlny, nikoliv z umělých vláken.

Pravděpodobně se nebudete vydávat pro takový koberec přímo do Íránu, ovšem v našich končinách najdete společnosti, které se na prodej pravých perských koberců specializují.

Na koho se obrátit?

Jestliže hledáte moderní koberce do bytu, určitě se podívejte do pestrého produktového portfolia společnosti BUCHARA. Pyšní se největším výběrem orientálních a perských koberců v České republice. Záleží na tom, kolik chcete investovat do takového koberce, protože sehnat se dají jak varianty za pár tisíc korun, tak i za několik desítek tisíc korun.

Nemusíte zůstávat u staré klasiky, jsou k zakoupení klidně i moderní provedení, například působivý je koberec s vyobrazením noční oblohy. Podívejte se do nabídky firmy BUCHARA a zaručeně si vyberete i vy.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.