Péče o problematickou pleť

Nikdo z nás se určitě nenarodil s dokonalou pletí. Někoho trápí akné, jiného zase lupénka, a to celkem nezávisle na pohlaví nebo věku. Velký vliv na to, jakou má naše pokožka kvalitu, má také aktuální denní hodina. Své si vyžádá i spoustu stresu v práci, fyzická námaha nebo i obyčejná klimatizace. Jak tedy můžeme své pleti maximálně vyhovět, aby byla krásná a zdravá? Dejme si tedy k dobru několik zajímavých rad, díky kterým se budete cítit podstatně lépe.

girl-781155_640

Puberta je už dávno pryč a přesto Vás trápí akné v nevídaném rozsahu? Kromě používání kvalitní kosmetiky je třeba dodržet pár základních věcí, díky kterým mohou být nepříjemné komedony (tedy uhříky) brzy minulostí. Především je nutné tyhle malé pupínky nevymačkávat násilím, navíc s rukama plnýma nečistot. Bakterie se pak snadno dostanou přímo na pokožku a dokonale se na ní vyřádí. Raději si ruce umyjte, obličej lehce napařte a používejte hygienické ubrousky. Komedon zlikvidujte tahem od sebe, používejte také pleťovou vodu kvůli dezinfekci. A je napůl vyhráno!

Mimochodem – aknózní pleť není třeba nijak vysušovat, to právě naopak. Opatrně na tento často tradovaný kosmetický omyl! Pokud se boj s akné nedaří, je k dispozici péče dermatologa nebo také kvalitní kosmetické produkty. V některých případech dokonce musí být nasazena antibiotika, protože problém je přeci jen trochu složitější.

Péče o problematickou pleť má také svá specifika. Důležité je hlavně důkladné večerní odličování a časté oplachování pokožky vodou, svou roli ale hraje i jídelníček. Lidé se suchou pletí by neměli pít tolik kávy (a naopak si dopřát lněné semínko nebo rybí maso), na akné zabírají potraviny bohaté na zinek. Naopak oteklý obličej vyžaduje pořádnou porci zeleniny, krásnou barvu pleti může pomoci zajistit pravidelné chroupání mrkve. Otoky kolem očí vyřeší zelený čaj nebo banány, které jsou velmi bohaté na draslík.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.