Oblek na ples se neobejde bez kvalitní pánské košile

man-916498_1280

Celá řada mužů provětrá svoje pánské obleky jedině v plesové sezoně. Po zbytek roku mnohdy visí jen tak ladem ve skříni. Každý muž by chtěl vedle své partnerky, oblečené do nádherných večerních šatů, vypadat co nejlépe. Toho docílí jedině pečlivým výběrem doplňků, tedy pánské košile, kravaty, kapesníčku, který se vkládá do horní kapsy saka, opasku a také bot. Určitě každý z mužů ví, že ples je večerní akce a na takové se chodí jedině v tmavém obleku. Může být ušitý z matného i lesklého materiálu, záleží na každém, z kolika variant obleků si může ve svém šatníku vybírat.

Do obleku ale vždy vybírejte košili s dlouhým rukávem

Nyní přichází na řadu výběr košile, kravaty a kapesníčku. Pokud chcete na plese vzbudit obdiv u ostatních tanečních párů, slaďte barvu košile, kravaty a kapesníčku s barvou šatů partnerky a jejich doplňků. Barva košile a kapesníčku nemusí být naprosto stejná s barvou partnerčiných šatů. Může mít i jiný odstín, ale čím více se jí blíží, tím je efekt dokonalejší. S barvou doplňků partnerky potom slaďte kravatu. Nebo můžete s barvou šatů sladit kravatu a barvu košile pak vybrat podle ní. Barvy pánské košile společenské mohou být jak světlé, pastelové, tak tmavé, syté, ale ne křiklavé. V tomto směru má muž velkou volnost. Košile musí být ale především jednobarevná, nanejvýš s velmi jemným vzorem. Kravata a košile nesmí splynout v jednu barvu, musí vytvářet kontrast.

Na plese bývá tanečníkům při tanci dosti horko. To ale neznamená, že by se měli na ples vydat v pánské košili s krátkým rukávem. Nošení košil s krátkým rukávem v obleku je snad největším prohřeškem proti společenské etiketě. V obleku se vždy nosí pánské košile s dlouhým rukávem a manžeta rukávu košile musí ze saka jeden až dva centimetry vyčnívat. Proto věnujte náležitou pozornost i výběru správné velikosti košile. Ideálně dlouhý rukáv končí zhruba centimetr pod zápěstím. Jestliže jste si košili vybrali dobře, ale i tak z rukávu saka vyčnívá manžeta příliš nebo naopak málo, může mít rukáv saka nevhodnou velikost. Tento nedostatek dokážou napravit zkušení krejčí v některé z prodejen kvalitních pánských obleků. Abyste se v košili cítili příjemně, musí být ušita z kvalitního materiálu. Lesklé košile jsou ušity z umělého hedvábí, někdy také nazývaného viskóza, v matném provedení jde o materiál, ve kterém převažuje bavlna a v menší míře je zastoupeno také polyesterové vlákno. To zabraňuje přílišnému pomačkání košile.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.