Nechybujte při výběru postele

Snímek obrazovky 2018-07-29 v 12.46.11

Postel je asi tím vůbec nejdůležitějším kusem nábytku v domácnosti. Nemalou měrou totiž ovlivňuje kvalitu života. Prožijete v ní zhruba 8 hodin denně, a mnohdy nejen spaním. Jestli tedy stojíte před výběrem nového lůžka, raději se neunáhlete a volte opravdu pečlivě.

Kvalitní postel je základ pro dobrý spánek, a tím i celý život. Proto se nebojte do postele investovat trochu více peněz. Vydrží vám na dlouhá desetiletí, jen čas od času obměníte matraci.

Možná jste už vyslechli desítky rad, jak vybrat správnou postel a na co vlastně dbát. Zkusili jste se však na věc podívat také z jiného pohledu – co nedělat?

Neberte automaticky standardizovaný rozměr

Víte, kolik existuje velikostí postelí? Mnoho lidí přitom stále rozlišuje jen jednolůžko a manželskou postel. Je to škoda, protože existuje mnoho variant ve velikostech mezi těmito dvěma. Širší postel je vhodná například v případě, že většinu nocí spíte sami, ale občas očekáváte, že s vámi přespí vaše drahá polovička. Také manželská postel může být větší, na šířku může mít třeba dva metry.

Nezamilujte se do chladného kovu

Kovové postele nejsou nutně úplně špatné, nicméně působí chladně. Raději se poohlédněte po přírodním přirozeném dřevu, které je teplejší. Perfektní volbou jsou rovněž čalouněné postele, v těch se budete cítit jako někde na zámku.

Nežijte jen přítomností

Stačilo by vám nyní to nejobyčejnější lůžko? Ale co bude za dva, tři, pět, deset let? Nebylo by vhodné pořídit si například postel s vysouvací přistýlkou či úložným prostorem? Myslete dlouhodobě, jedině tak si vyberete model, který vám bude dobře sloužit dlouhá léta.

Neberte první, co vám padne do oka

Vzhled je důležitý, avšak nenechte se jím ovlivnit až příliš. Až vám postel padne do oka, přečtěte si něco o materiálu, technologiích výroby a parametrech. Srovnejte ji s dalšími modely a zamyslete se, jestli za tu cenu dostanete vše, co byste měli. Nikdo vás nenutí chodit celý den po obchodech, vždyť žijete v moderní době. Sedněte k počítači, zamiřte třeba na Atan.cz a začněte prohlížet. Čím více postelí uvidíte, tím lepší představu si uděláte o tom, co všechno se dá na trhu sehnat.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.