Kvalitní pánská kožená bunda by neměla chybět v žádném šatníku

man-1150058_1280

Uvažujete, že koupíte koženou bundu? Skvělý nápad. Pánské kožené bundy, pokud se o ně dobře staráte, mohou vydržet spoustu let.

Kožené věci obecně by se neměly dávat do pračky, proto co se praní týče, je nejlepší dávat tento typ bundy do čistíren, kde s nimi mají zkušenosti, a navíc v případě potřeby je mohou i dobarvit. Kromě praní je u kožených bund důležité také správné skladování. Bundy by vždy měli vyset na ramínku (nebo něčem podobném) kvůli tomu, aby kůže nepopraskala nebo se nezohýbala. Také není dobré, když se bundy skladují v igelitových pytlích.

Co se týče domácí údržby, existuje spousta přípravků, které kůži ošetřují a zajišťují její částečnou ochranu. Existuje i mýdlo na kůži, které můžete použít, když je bunda opravdu hodně špinavá, pro běžné očištění stačí, když kůži otřete vlhkým hadříkem. Pokud ale bundu chcete umýt důkladně, nejlepší je dát ji do čistírny.

Kromě toho že bundy vydrží dlouho, další jejich výhoda je univerzálnost. Kožené bundy můžete nosit ve všech ročních obdobích. Mohou nahradit pánské bundy jarní, pánské bundy zimní i pánské bundy podzimní. Pokud je mrazivá zima, kožená bunda musí být zateplená, ale pokud je zima teplá, což je v našich končinách poměrně časté, nemusí být ani zateplená.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.