Kéž by všechny e-shopy využívaly rychlé platební brány

credit-card-1520400_1280

Nakupujete rádi na internetu? A jak v e-shopech platíte? Jestliže patříte k té hromadě Čechů, kteří využívají dobírku, vysvětlím vám, proč děláte chybu.

České e-shopy obvykle nabízí možnost platby dobírkou, na účet, platební kartou nebo na pobočce při převzetí. Otázkou je, jaké metody zůstanou po příchodu EET. Někteří podnikatelé tvrdí, že ponechají pouze platbu na účet, na niž se elektronická evidence tržeb nevztahuje. To však ponecháme stranou. Já vám vysvětlím, proč je nejvýhodnější platit při nakupování na internetu kartou.

Platbu zprostředkuje platební brána

Platby kartou v e-shopech probíhají přes platební brány, které celý proces zabezpečují. Dobré zkušenosti mám s platební bránou ThePay, která sdružuje 17 platebních metod. Mezi nimi jsou expresní převody, běžné převody i platby kartou. Brána má licenci od ČNB, což jí dodává na důvěryhodnosti. Nikdy jsem při nakupování nezaznamenala žádnou potíž.

Kartu volím při placení zejména ze tří důvodů:

· je to rychlé, platba je připsána okamžitě,

· ten, kdo balík přebírá, se už nemusí starat o peníze,

· na rozdíl od dobírky mě to nestojí 30 korun navíc.

U mě vyhrává rychlost

Objednané zboží chci mít doma vždy co nejdříve. Kdybych platila bankovním převodem, musela bych čekat i několik dní, než budou peníze převedeny a e-shop odešle balík. Zboží se totiž odesílá až po obdržení platby. Kartou to funguje jinak. Zadám číslo, platnost a kód, odešlu a do několika vteřin jsou peníze přepsány. E-eshop mi pak může ještě toho dne zaslat balíček.

Dost často to funguje tak expresně, že druhý den je zásilka doručena. Protože nebývám moc často doma, obvykle volím Českou poštu, abych si mohla balíček vyzvednout na poště. Někdy se poštěstí, že pošťák zazvoní, když je doma jiný člen rodiny. Nemusím to vůbec řešit, protože už mám zaplaceno předem, a tak není potřeba doma nechávat peníze na dobírku.

Ne, není to nebezpečné

Nikdo vám neukradne údaje o vaší kartě, ani vám z účtu nezačnou záhadně mizet peníze, pokud zaplatíte kartou na internetu. Platební brána je na tohle připravená a dobře zabezpečená. U ThePay si nedělám starosti a věřím, že není potřeba si je dělat ani jinde. Tak mi řekněte jediný důvod, proč na internetu neplatit kartou?

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.