Jaké jsou možnosti při výběru koupelnové skříňky?

3346-5c90ed2e52087

Prostor koupelny v domácnosti je specifický v tom, že zde panuje zvýšená vlhkost v důsledku koupání a sprchování. Právě proto je důležité na tento fakt myslet při výběru koupelnového nábytku. Nezbytnou a zároveň velmi praktickou součástí místnosti jsou koupelnové skříňky. Na co si dát pozor při jejich výběru a jaké máte možnosti?

Materiály

Každá koupelnová skříňka je po umístění do interiéru vystavena vlhkému prostředí. Z tohoto důvodu je praktické volit materiály, jimž voda nevadí, případně jsou na povrchu dostatečně ošetřené tak, aby nedocházelo k rychlému zhoršení jejich vlastností a opotřebení.

Běžně se dají pořídit dřevěné koupelnové skříňky, jež mají na povrchu lak. Ten dokáže efektivně zabránit pronikání vody do dřeva. Použít se dají i plastové varianty, jež ale většinou nejsou příliš atraktivní z hlediska vzhledu. Jde však zároveň o poměrně laciný materiál. Alternativou jsou pak kovové skříňky. Zde je ale nutné, aby se jednalo o nerezový materiál, jemuž nevadí vlhkost a přítomnost vodních kapek, a to ani v dlouhodobém horizontu.

Druhy skříněk a jejich umístění

Velice atraktivním modelem je koupelnová skříňka pod umyvadlo. Jde o ideální volbu hlavně v menších bytech, kde je prostor koupelny omezený na pár čtverečních metrů. Pod umyvadlem stejně obvykle není prostor využíván, takže umístění skříňky, do níž budete moci odkládat různé toaletní potřeby či ručníky apod., je zároveň i mimořádně praktickou záležitostí.

Do větších místností je samozřejmě vhodná i samostatná koupelnová skříňka vysoká, do níž se vejde daleko větší množství věcí nežli v případě skříňky pod umyvadlo. Důležité je, aby byla dostatečně stabilní a uvnitř členitá. Čím více poliček, přihrádek a zásuvek, tím lépe. Alternativou k volně stojící skříňce je pak závěsný model, který není pevně spjatý s podlahou. Na ní tak zůstává více volného prostoru.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.