Jak vybrat oblek do práce, abyste nedělali ostudu?

Oblek se hodí k mnoha událostem, a pokud pracujete na jakékoliv vyšší pozici, je vhodný výběr obleku téměř nezbytnou nutností, bez které se neobejdete. Nošení obleku má ale svá jasná pravidla, která je potřeba při výběru obleku dodržovat. Která to jsou? Čtěte dále a uvidíte.
businessmen-152572_640

Barva látky – proč je důležitá?

Nechte nyní chvíli pracovat vaši představivost. Pracujete jako vedoucí pracovník a čeká vás schůzka s potenciálním obchodním partnerem, se kterým chcete navázat obchodní vztahy. Jenže už když ho vidíte poprvé, vás praští do očí, že má ke tmavému obleku světlejší obuv, a ještě ke všemu doplňuje své oblečení výraznými zlatými doplňky. Může být sebelepším obchodníkem, ale první dojem, který na vás tímto nevkusným oblečením zanechal, už zkrátka nikdy nesmaže. Dal totiž velmi výrazně najevo, že má rád okázalé vystupování a chce vám za každou cenu ukázat, co všechno si může ze své výplaty pořídit za šperky. Jistě, na někoho to může zapůsobit, ale to už je věc vedlejší. Vždy je tedy nutné sáhnout po správném barevném sladění, ale také po správné látce, jak si vysvětlíme v následujících odstavcích.

Látka je základ všeho

Nejlepší volbou pro zaměstnání je bez diskuze tmavý a matný oblek, který zaručeně v nikom nevzbudí dojem podvodníka. Tmavá neznamená nutně vždy jen černou. Vybrat si můžete z mnoha tmavých odstínů, dbejte i na matnost – lesklé obleky také nepůsobí v profesionální sféře moc dobře. Tato kombinace je vhodná v letních měsících a vždy jen do 18 hodin odpoledne.

Dbejte i na volbu správné kravaty. Je známým faktem, že nejlépe působí červená kravata.

Do práce nikdy nenoste tmavý oblek s jemnými bílými proužky. Mezi gangstery a mafiány bývají sice oblíbené, do pracovního kolektivu se ale vůbec nehodí.

Pamatujte – oblek je naprostou nutností. Pokud přijdete na obchodní schůzku v čemkoliv jiném, je úplně jedno jakou bude mít to oblečení značku – vždy si takovým přístupem vysloužíte nálepku neseriózního partnera.

A pokud přece jen stále váháte, zkuste se podívat po SLIM oblecích. Na rozdíl od klasických se zapínají jen na jeden knoflík, mají užší klopy a kalhoty.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.