Investiční strategie – kdy je nejvýhodnější bitcoin koupit či prodat?

bitcoin-2007769_1280

Bitcoin je nejvíce rozšířenou virtuální alternativní měnou. Pokud se zajímáte o moderní způsoby investování, kryptoměny vám nemohly uniknout. Výhodou investování do bitcoinu je zejména rychlé a vysoké zhodnocení. Existuje zde však i riziko, jako u každé investice, že se vaše úspory nepodaří zhodnotit. Jak se tomu vyvarovat?

Bitcoin na ústupu?

Kdo se pohybuje na kryptoburzách, moc dobře ví, jak rychle se hýbe aktuální kurz bitcoinu. Zatímco koncem minulého roku bitcoin narostl až k 20 tisícům amerických dolarů, v současnosti klesá. To však neznamená, že se situace radikálně nezmění. Velkou chybou, které se dopouštějí mnozí nezkušení, kteří do bitcoinu investovali, je panika. Pokud jste do bitcoinu investovali a děsí vás momentální kurzy a spekulace, zachovejte klid. V době, kdy hodnota kryptoměny klesá, ji v žádném případě neprodávejte, a to ani s vidinou, že když ji prodáte ihned, neproděláte tolik peněz. Kurz bitcoinu je velmi proměnlivý a prodej by se vám do budoucna nemusel vyplatit. Navíc, pokud se na vývoj ceny bitcoinu podíváte v globálu a s větším časovým odstupem, bitcoin je stále na vzestupu. Investici tedy držte i přes momentální výkyvy.

Nákup ve správný čas

Jak je patrné z dlouhodobého trendu, bitcoin stále roste, a to i přes občasné zakolísání. Je mnoho predikcí, které uvádí, že časem by se hodnota jednoho bitcoinu mohla vyšplhat až na astronomické částky. Některé odhady, které vzešly např. od ostříleného obchodníka Johna McAfee, tvrdí, že bitcoin by mohl dosáhnout hodnoty až půl milionu dolarů. Tento odhad vznikl minulý rok a ve světle bitcoinové horečky, která se rozpoutala koncem minulého roku, dokonce McAfee svou předpověď upravil na milion dolarů. Jak to doopravdy bude, ukáže jen čas, avšak ve světle těchto předpovědí se zdá rozumné do kryptoměny stále investovat. Kdy je však správný čas pro nákup bitcoinu? Je to přesně v době propadu, kdy se mnoho lidí ze strachu o své peníze začíná bitcoinu zbavovat – a to je právě nyní.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.