Dokonalé obočí doma? Poradíme, jak na to krok za krokem

people-2597995_1280

Správně upravené obočí zvládne pozvednout náš výraz, zvýraznit přirozené rysy tváře, a dokonce omladit. Ne vždy se ale taková domácí úprava povede. Co všechno naše obočí potřebuje, aby obličeji neublížilo? 

Vraťme se k přirozenosti

Už řadu let hlásí návrat obočí, které respektuje přirozený tvar a hustotu. Žádné zbytečné trhání chloupků a nadměrné ztmavování. Trendem je sice hustá textura, ale v mezích toho, co se dá považovat za přirozenost.

Barva obočí by měla být tmavší než naše barva vlasů, ale jen přibližně o dva stupně. Světlovlásky si můžou dovolit trochu výraznější odstín hnědé nebo šedé, tmavovlásky tolik přitlačit nemusí, jinak by působily moc tvrdě. 

Doba, kdy nejvíc in byly tenké vyklenuté oblouky, naštěstí minula. Pokud vám neroste tenké obočí přirozeně, nesnažte se o něj. Raději zjistěte, jaký tvar bude ladit vašemu obličeji.

1)  Kulatý obličej se opticky protáhne, pokud ho bude doplňovat ostře klenuté obočí.

2)  Obdélníkový obličej pomůže vyladit dlouhé a ploché obočí.

3)  Stejné obočí sedí i obličeji ve tvaru hrazdy.

4)  Tvář ve tvaru trojúhelníku potřebuje krátké a jemné obočí.

5)  Ovál se považuje za ideální tvar, kterému bude slušet vše. Například obloukovité obočí.

Základní chyby, kterých se musíme vyvarovat

1)  Mezera mezi obočím by měla začínat od kořene nosu, popřípadě od vnitřního koutku oka. Nechceme srostlé ani příliš vzdálené obočí.

2)  Končit by mělo na lince od nosní dírky před vnější koutek oka.

3)  Chybou je snažit se docílit obočí v barvě našich vlasů. Mělo by být o něco tmavší.

4)  Líčit bychom si měly obočí až nakonec, jinak hrozí, že zbytek make-upu bude příliš tmavý.

5)  Obočí nemodelujeme pomocí žiletky, ani netrháme od horní strany.

Co potřebujeme k namalování dokonalého obočí

Do základní výbavy patří pinzeta, kartáček, tužka na obočí, stíny a popřípadě fixátor. Tužka na obočí musí být měkká, aby nebarvila příliš výrazně. Na stíny je nejlepší si pořídit zkosený tenký štětec. Fixátor nebo vosk slouží pro finální úpravu, aby namalované obočí vydrželo co nejdéle.

Na trhu jsou celé sety, které slouží pro domácí úpravu obočí. Jejich cena se ale šplhá i k několika stovkám, a tak stojí za úvahu, jestli místo každodenního trápení není lepší zajít si párkrát ke kosmetičce a nechat celou práci na profesionálovi.

Jak na to krok za krokem?

1)  Nejdříve si (například tužkou) odměřte linku od vnější části nosu kolem koutku oka. Na hraně tužky by mělo končit i naše obočí.

2)  Pinzetou vytvarujeme tvar, který bude slušet našemu obličeji.

3)  Kartáčkem upravíme směr chloupků.

4)  Tužkou na obočí domalujeme chybějící části obočí.

5)  Stíny pak dodají obočí požadovaný tvar. Tohoto efektu, který vytvoří stíny, můžeme docílit i pomocí pudrové techniky permanentního obočí.

6)  Na závěr obočí zafixujeme. Zvýraznit a rozzářit pohled pomůže i highlighter, který zlehka naneseme pod dolní hranici obočí.

Co nechat na profesionálovi?

Úprava obočí je dnes dostupná jak cenově tak co se lokalit týče. Kosmetiček, které pomůžou vytvarovat a zafixovat obočí, které nám bude slušet, je spoustu. Stačí si najít tu pravou.

Domácím pokusům bychom určitě neměly svěřit barvení obočí. Odbornice vědí, jak odhadnout odstín, používají přírodní hennu nebo profesionální barvy, takže u nich rozhodně budeme v lepších rukou. 

Pokud nám barvení nestačí a přejeme si mít dokonalé obočí dlouhodobě a bez neustálého líčení, řešení nám přinese permanentní make-up. Oblíbená procedura vytetuje obočí téměř nerozpoznatelné od toho přirozeného. Microblading ocení především ti, kteří o chloupky nad očima přišli kvůli zdravotním problémům.

Upravujete si obočí sama před zrcadlem, nebo se raději necháváte hýčkat u kosmetičky?

 

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.