Desatero pro zdravou a spokojenou kočku

cat-1044914_1280

S pořízením chlupatého člena domácnosti se zavazujete k tomu, že svoji kočku budete milovat a budete se o ní starat ve zdraví i v nemoci. Víte však, co je pro vaši kočku nejlepší?

1. Kvalitní krmivo

Základem všeho je krmivo, které obsahuje vše, co kočka potřebuje. Jiné potřeby má kotě, dospělá kočka si starší kočka. Je proto potřeba opravdu věnovat pozor, co kočce dáváme jíst. Naprosto nevhodné je jakékoliv lidské jídlo. Obsah soli v něm obsažený může kočce poškodit vylučovací soustavu. Také ne všechny značky krmiv mají ideální složení, proto než se rozhodnete něco koupit, pečlivě prostudujte složení. Možná zjistíte, že konzerva obsahuje velmi malé procento masa a zbytek jsou obiloviny a jiné složky. Velmi dobrými krmivy jsou značky Brit, Applaws či Taste oftheWild.

2. Vhodné podmínky

Kočce je třeba zajistit ideální podmínky pro život. V praxi to znamená, že v obývacím pokoji bude místo komody velké škrabadlo, v kuchyni přibydou misky, v ložnici se objeví pelíšek pro kočky a vaše domácnost bude mít nyní záchody dva.

3. Respektování osobnosti

Kočky jsou většinou samotářky a většinu dne stráví pospáváním a odpočíváním. Kočka také není pes, nemůžete tedy očekávat, že přiběhne na zavolání, bude vás na slovo poslouchat či se bude jakkoliv řídit vašimi požadavky. Ano, sice některé kočky, pokud chtějí, se vychovat nechají, pravidlem to však není. Je na místě také vysvětlit mladším členům rodiny, jak se ke kočce chovat. Vyvarujete se tím mnoha problémům, které by mohly v budoucnu nastat.

4. Nezanedbávejte zdravotní péči

Pravidelné návštěvy u veterináře, ať už kvůli odčervení, očkování či jiným úkonům, by měly být samozřejmostí. Kočka je také velmi citlivý tvor – proto pokud se vám zdá, že jakkoliv změnila své chování, kromě zdravotního problému se může vyskytnout i psychická příčina. Ta se pak po konzultaci s veterinářem dá řešit pomocí bylinek pro kočkyči zklidňujících sprejů obsahující kočičí feromony.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.