Chraňte si celé tělo

0000584_panska-softshellova-bunda-olza

Pokud se muž doma pustí do manuální práce, na kterou by si mohl najmout profesionály, ale chce se ukázat před manželkou a také ušetřit, neměl by zapomínat v první řadě na ochranu těla. Zvolení vhodného oblečení neznamená pouze vybrat staré hadry, kterým nevadí fleky od barvy či oleje, ale chránit se komplexně. Žádné tenké látky, ale praktické montérky či plášť a neméně důležitá je i vhodná pracovní obuv. Stabilita a pohodlnost při chození je důležitá při jakékoliv činnosti a stokrát více při takových, kde se může člověk skutečně poranit. Kovová špička v botách není výmysl, který jim má zvednout cenu. Kdykoliv se přenáší něco těžké nebo ostré jsou špičky nohou první na ráně, když ruce chybují. Manuální činnost je pro tělo jako malý trénink a za pot a únavu se nejenže není třeba stydět, ale vůbec se jí netřeba ani divit. Stává se to i dělníkům, kteří řežou, tlučou nebo převážejí těžké věci dennodenně. Ani oni nevynechají k vhodnému oděvu a obuvi ani protiskluzové pracovní rukavice. Protože nikdy se ruce nekloužou tak, jako když jsou zpocené.

Chráněn od hlavy až k patě

Vhodný oděv od hlavy po paty je jednou z nejdůležitějších věcí, co by měl každý profesionální, ale i amatérský domácí řemeslník vyřešit. Správné oblečení dokonce stojí na stejné úrovni jako nástroje, protože když létají třísky, nedá se jim vyhnout, jen se chránit. Totéž platí o práci se svářečkou nebo jen při pouhém „selhání“ těla, kdy odejde síla nebo uškodí vlastní pot a věci by se bez rukavic klouzaly a padaly.

Průběh je stejně důležitý jako výsledek

Každý, kdo se pouští do manuální práce musí myslet nejen na výsledek, ale i na průběh činnosti, kdy je ochrana to nejdůležitější. A výběr vhodného oděvu by měl skončit nákupem přesně na to šitého oblečení a bot, ne vyčleňováním starých kousků ze skříně. Co je staré už vůbec nepatří k těžší a špinavější manuální činnosti, ale do koše!

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.