Ve Spojených arabských emirátech nenajdete prakticky žádné skutečně historické stavby jako třeba v Praze, přírodních krás tu také není zrovna přehršel. Pokud ale očekáváte azurově jasné moře a chvíle odpočinku na malebných plážích s prakticky dech beroucím luxusem, vybrali jste si opravdu správně.
Pokud patříte mezi milovníky potápění, pak určitě nevynechejte návštěvu Fujairahu. Ten leží sice poměrně daleko od oblíbeného Dubaje, ale je k potápění a prohlížení krás světa pod mořskou hladinou přímo ideální destinací.
Jestli se spíše řadíte mezi obdivovatele výškových budov nebo umělých ostrovů, není od věci navštívit dvě nejobydlenější lokality Spojených arabských emirátů – metropoli Abú Dhabí a světoznámý Dubaj. Pokud nepoznáte tato dvě místa, nepoznali jste při návštěvě této asijské (ano – SAE patří už do Asie, nikoliv k Africe, jak se občas lidé mylně domnívají) země prakticky vůbec nic.
A jedna malá zajímavost – ať už se to zdá jakkoliv divné, najdete zde například i zimní středisko s možností lyžování. Moderní svět doslova na každém kroku připomínají hlavně luxusní hotely – v Dubaji najdeme ten vůbec nejluxusnější na světě, Burdž al-Arab, jenž leží na umělém ostrově a je z něj krásný výhled prakticky na celý Perský záliv.
V Dubaji si můžete coby turisté dopřát i poměrně populární Pouští tour, nebo třeba obdivovat zdálky místní mrakodrap Burdž Chalífa, který patří mezi celosvětově nejvyšší budovy. Pokud chcete trochu poznat místní život, zavítejte do čtvrti Dubai Marina. Mísí se zde klasický arabský a moderní svět, kromě mrakodrapů a luxusních restaurací tu najdete i pověstné tržiště pod otevřeným nebem.
Abú Dhabí, které proslulo v poslední době hlavně díky závodům Formule 1, jež se zde pořádají od roku 2009, nabízí spoustu možností návštěvy všem, kteří obdivují moderní architekturu. Abú Dhabí Investment Authority Tower (185 metrů) nebo Velká mešita šejka Zajda. A pozor, to není ještě všechno – v budoucnu zde má vyrůst i věrná kopie pařížského Louvru. Investice, které zde míří hlavně do výstavby nových hotelů a výškových budov, dosáhnou v příštích několika letech podle odhadů hodnoty astronomických 200 miliard dolarů, takže rozhodně bude na co se dívat i v budoucnu.
Velmi zajímavou destinací je například Al Ain, kterému se též přezdívá – zcela po zásluze – „Zahradní město“. Zde si můžete prohlédnout tamní historické muzeum a navštívit proslulý „velbloudí trh“.