3 hlavní přednosti teras z exotických dřevin

Snímek obrazovky 2019-02-24 v 14.49.40

Jaro je už prakticky za rohem, a proto je nejvyšší čas plánovat některé zajímavé inovace v exteriéru. Jestliže uvažujete o zútulnění venkovního posezení, určitě nezapomeňte na povrch terasy či pergoly. Právě on je velmi důležitý z hlediska pohodlného pohybu i elegantního vzhledu exteriéru. Naším tipem jsou terasy z exotických dřevin. Těch může být hned několik. Teak, Bangkirai, Bukit či Merbau z jihovýchodních části Asie jsou skvělými materiály. Stejně tak bodují třeba jihoamerické dřeviny Garapa, Massaranduba a Ipe. Jaké jsou tedy 3 hlavní přednosti těchto materiálů?

Maximální odolnost vůči zátěži

V první řadě je zapotřebí jmenovat především vysokou rezistenci dřevin vůči poškození. Můžete si být jistí, že ještě při natření ochranným lakem se setkáte s povrchem, který bude schopen vydržet bez úhony klidně i několik desítek let. Ať už potřebujete klasické saunové palubky, nebo ty na terasu, stoprocentně nešlápnete vedle.

Vysoká míra bezpečnosti a pohodlí

Po terase budete moci chodit bez potíží naboso. U betonových povrchů byste si tento komfort dopřát nemohli. Svrchní část dřevěné terasy je maximálně hladká a neklouže. Tím pádem jen tak nehrozí, že byste upadli. Stejně tak jde o čistou chůzi, kamínky a podobné nečistoty na dřevě neulpívají. Povrch lze navíc jednoduše a pohodlně vysávat. Co se týká došlapu, ten je měkký a komfortní. Ostatně dřevo je přirozené, teplé a příjemné, což dokazují i dřeviny, jako je třeba sibiřský modřín.

Unikátní design

Tím si můžete být jistí. Teak, Merbau a jiné dřeviny vypadají skvěle. Především ty tmavé umí dát jakékoli terase punc luxusu a originality. V kombinaci s elegantním zahradním nábytkem pak vytvoříte skvělé prostředí, kam bude radost zvát návštěvy. A kde se po takovýchto terasách podívat? Stačí zamířit na au-mex.cz.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.