Vaše klouby, lýtkové svaly a záda trpí hlavně kvůli nekvalitní obuvi

a5g1000101

V posledních několika letech provedli odborníci spoustu studií, z nichž vyplývá, že po srdci jsou dolní končetiny nejzatěžovanějšími částmi lidského těla. Bohužel, stejně jako srdci škodí kouření, dýchání chemikálií a pití alkoholu, chodidlům neprospívají některé boty. Přestože koupíte na první pohled stylové a elegantní sandále, neznamená to, že se vám v nich bude chodit pohodlně. Věnujte výběru obuvi více času a energie. Zanedbávat byste neměli ani obutí vašich ratolestí. V následujících řádcích vám prozradíme, jak zdravotně nezávadné boty poznat.

Jakmile přijdete do obuvi, zřejmě se prvně díváte, jak boty vypadají, což je ale chyba. Sice by měly ladit s celkovým outfitem, nicméně většinou je vám úplně jedno, zda jsou vyhovující po zdravotní stránce.

Bolesti kloubů, svalů i zad se brzy přihlásí

Pokud nevhodnou obuv nosíte den co den, brzy se objeví palčivé bolesti kloubů, lýtkových svalů, ba dokonce i zad, což některým může výrazně zkomplikovat pracovní směnu. Jakmile se z ničeho nic projeví zdravotní problémy, je nejvyšší čas zapřemýšlet, co všechno je nezbytné změnit. Začněte uvažovat jako první nad tím, v jakých botách chodíte. Přece jen, chodidla nesou celou váhu těla, a proto byste je měli chránit. Ještě navíc, pokud máte nějakou vrozenou vadu nohou, zdravotní obuvi se jednoznačně nevyhnete.

Jakou obuv zvolit?

V první řadě je nezbytné ujasnit si, k jakému účelu mají boty sloužit. Jestliže sháníte obuv pro své dítko, zapomeňte na tenisky a textilní boty s pryžovou podešví. Sáhněte po usňové obuvi, v níž nedochází k přehřátí nohy, a tím pádem se neobjeví žádné poškození kůže a prstů, jako tomu často bývá u textilních modelů. Velice oblíbená je obuv SANTÉ, která je vhodná jak pro děti, tak i dospělé.

Obrovskou výhodou obuvi SANTÉ je, že má správně anatomicky tvarovanou stélku, díky níž se nemusíte obávat bolestí nohou, ani deformace nožní klenby. Kompletní nabídku najdete na https://www.celar.cz/183-zdravotni-sante/.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.