Tři omyly, kterým se musíte vyhnout u cestovního pojištění!

Léto je tu a i vy se možná chystáte na dovolenou mimo Českou republiku. Na každou cestu byste si měli přibalit ještě cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě, když budete potřebovat lékařskou péči a pomůže i při dalších problémech, jako je například poškození zavazadel apod. Aby bylo pojištění skutečně dobrým pomocníkem, musíte se při jeho vyřizování vyvarovat 3 omylům! Jakým a proč?

1. Nízké limity stačí

Každé cestovní zdravotní pojištění má pojistné limity, kterými se musíte při výběru řídit. Je zásadní rozdíl v tom, jestli má pojistka nízké, nebo vysoké limity. Pokud jsou příliš nízké (1,5 až 2 miliony korun) riskujete tím problémy. Zdravotní péče je drahá a nízké limity by ji nemusely pokrýt v celé výši. Museli byste si tedy doplácet z vlastní kapsy. Bude pro vás lepší, když si koupíte cestovní pojištění s limity vysokými – ideálně 5 000 000 Kč. Za takovou pojistku zaplatíte cca 20 Kč na den. Chcete-li pojistku za tuto výhodou cenu, sjednejte si pojištění na cesty on-line.

blogclanky.cz_online_ergo_cz_01

2. Jen modrá stačí

Ve společnosti koluje nebezpečný mýtus, že na cesty po zemích EU stačí mít pouze modrou kartičku zdravotní pojišťovny. I tento omyl by vás mohl stát několik set nebo milionů korun. Modrá kartička od zdravotní pojišťovny je pouze garancí, že máte nárok na základní lékařskou péči. Platí to ale jen v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Podrobněji se této problematice věnují zde.

blogclanky.cz_online_ergo_cz_02

3. Stačí jen základ

K základnímu pojištění je možné sjednat ještě několik druhů připojištění. Jedná se o pojištění zavazadel, které kryje jejich poničení, ztrátu i zpoždění. Jeho limity by měly být 30 000 Kč. Druhým vhodným doplňkem je pojištění odpovědnosti, které vás kryje, když někomu cizímu způsobíte škodu na zdraví či na majetku. Třetím vhodným doplňkem je úrazová pojistka. I když sjednáváte rodinné pojištění do zahraničí, dejte si pozor, abyste sebe i děti pojistili pro sportovní aktivity. Pojišťovny mají seznamy rizikových sportů, pro které je třeba sjednat připojištění. Za rizikový sport se považuje například i jízda na gumové vodní atrakci, jízda na koni apod.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.