Také v létě je důležité nosit reflexní prvky

banner-pasky2-velky

Většina lidí o povinnosti nosit reflexní prvky za snížené viditelnosti při pohybu mimo obec ví. Spousta z nich se ale domnívá, že v létě potřeba nejsou, protože snížená viditelnost se týká především zimy. Ano, s mlhou se během prázdninových měsíců setkáte spíš výjimečně, stmívá se později a hustého sněžení se také nedočkáte, přesto si vás řidiči za určitých okolností nemusí všimnout.

Zákon kladoucí povinnost nosit reflexní prvky nevešel v platnost jen tak náhodou. Během loňského roku zemřelo na silnicích 111 chodců. Počet se sice o 20 snížil ve srovnání s rokem 2015, přesto jde stále o vysoké číslo. Mohlo by být mnohem menší, kdyby se lidé na silnicích chovali trochu zodpovědněji. Pořiďte si i vy reflexní pásky či jiné drobné doplňky za pár desetikorun přímo ve specializovaném e-shopu Altima.cz a buďte vidět!

Nikdy nevíte, v kolik se budete vracet domů

V létě se sice stmívá později, ale zas až tak pozdě to není. V srpnu už se časy západu slunce blíží k osmé hodině, a to je docela brzy. Ať se tedy navečer vydáte kamkoliv, vezměte si s sebou reflexní pásku, obujte si boty s reflexními tkaničkami, vezměte si reflexní čepici apod. Nikdy nevíte, v kolik hodin se budete vracet. Však znáte, jak to chodí – zapovídáte se, zdržíte se o chvilku déle, než přestane pršet, apod.

Vesty musíte mít při návštěvě zahraničí

V ČR vám postačí i obyčejná reflexní páska, nicméně v některých jiných státech jsou zákony přísnější. Třeba na Slovensku či v Maďarsku je také povinné se za snížené viditelnosti chránit reflexními prvky. V Polsku musíte mít dokonce přímo reflexní vestu. Investice do ní se koneckonců vyplatí, jelikož ji stejně musíte mít v autě, míříte-li do zahraničí. V mnohých státech musí být ve vozidle tolik vest, kolik se v něm nachází pasažérů.

V modrém oblečení budete vidět pouze na 28 metrů, v bílém až na 55, ovšem s reflexními prvky si vás řidič všimne už 200 metrů předem. A to je vzdálenost, během níž se ještě dá stihnout zareagovat. Nebuďte lehkomyslní, buďte vidět!

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.