Správná péče o pánské vlasy – užitečné tipy

Jak se starat o dámské vlasy není těžké najít, kdo ale myslí na vlasy pánské? Přitom se péče o pánské vlasy trochu liší. V tomhle článku si prozradíme pár tipů, jak si pánské vlasy zkvalitnit.
man-979980_640

Příliš teplá voda vlasy ničí

Velmi častým špatným postupem je oplachování vlasů teplou vodou. Po teplé vodě jsou vlasy vysušené, nepravidelně se kroutí a zubatí. Voda na oplachování vlasů by měla být pouze vlažná.

Rychlé smytí šampónu nepřináší veliký efekt

Dalším častým nedostatkem pánského umývání vlasů je brzké smytí šampónu. Šampóny na vlasy v sobě mají spoustu minerálních látek a vitamínů, které vlasy musí vstřebat. Páni ale často šampón využívají jen na smytí nečistot, nikoli pro obohacení vlasů. Po nanesení šampónu je nutné minutu, až dvě nechat šampón působit a až poté šampón opláchnout.

Lakovat a gelovat pouze suché vlasy

Páni také vlasy často umyjí a hned poté nanáší tužící prostředky. Po umytí vlasů je ale nejprve potřeba vlasy dobře vysušit fénem, popřípadě počkat, až se zbytková vlhkost sama odpaří. Jestliže totiž ztužíme mokré vlasy, výsledný efekt pak nebude vypadat nikdy dokonale.

Doplňování minerálních látek a vitamínů do těla

Kvalita vlasů také záleží na minerální vyváženosti a dostatku potřebných vitamínů. Jestliže totiž tělo nemá dostatek těchto důležitých látek, první místo ze kterého tyto vitamíny čerpá jsou právě vlasy. Samotné vlasy pak ztrácejí na své kvalitě a vypadají hůř. Jestliže tedy nebudeme mít v těle potřebný dostatek těchto látek, nikdy nebudeme mít kvalitní vlasy.

Masky na vlasy

Ženy stále využívají různé masky, krémy a spreje, kterými vlasům dodávají na kvalitě. Pánové ale tuhle cestu ke kvalitním vlasům zanedbávají. Není tedy na škodu čas od času využít vlasové masky, které nám dopomohou k větší kvalitě našich vlasů. Přitom ani nemusíme utrácet veliké peníze, a můžeme si takovou masku vyrobit doma z běžně používaných látek, jako jsou například vejce, citrón, sůl a olivové oleje.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.