Řezání trubek kotoučovou pilou od Prestar

image_slider

Řezání trubek a tyčí není jednoduchá záležitost, a to zejména v případě, kdy je vyžadována maximální přesnost. Zabýváte-li se oborem, v rámci kterého je tato činnost každodenní rutinou, bude se vám hodit špičkový nástroj pro efektivnější zpracování – pila pro dělení neboli řezání trubek od české společnosti Prestar.

Mimořádně precizní práce

Se speciální kotoučovou pilou na řezání trubek a tyčí je práce velmi přesná. Zařízení umožňuje ruční nebo automaticky nastavitelný doraz, odměřování délky pomocí kontaktního válečku i pojezdové pily s automatickým polohováním. Rozptyl při řezání trubek činí max. 2 mm.

Jak řezání trubek probíhá?

Dělení trubek a tyčí probíhá následujícím způsobem. Prvním krokem je vložení trubek do prostoru mezi upínací hydraulické čelisti. Následuje vysunutí kotouče o průměru od 400 mm do řezu zespod. Zařízení si poradí s dělením trubek s rozsahem průměrů od 12 do 168 mm.

Samotné dělení trubky probíhá řízeným posuvem optimalizovaným s ohledem na tloušťku a průměr stěny trubky. Lepší kvality řezu a delší životnosti kotouče je dosahováno rozstřikem emulze v průběhu řezání. Poté je kotouč vyčištěn od třísek.

Prestar vám pomůže i jinak

Společnost Prestar nabízí široké spektrum zařízení, mezi kterými nechybí rovnací stroje, technika pro balení trubek a tyčí do svazků, stroje pro nedestruktivní kontrolu tyčí, dopravní linky, brusky, sběrné tašky a leštičky nerezových trubek.

Prestar je na trhu již od roku 1991 a má s výrobou strojů na zpracování trubek a tyčí bohaté zkušenosti. Více jak 70 % produkce je exportováno do zemí střední a východní Evropy. Zákazníci si techniku cení pro její kvalitu, vysokou technologickou úroveň a snadnou manipulaci. Samozřejmostí je možnost individuálního přizpůsobení strojů na míru specifickým požadavkům klienta. Více informace najdete na www.prestar-tube.cz.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.