RapidSSL certifikát – dostupné zabezpečení www stránek

blueapple-13

Certifikační autorita RapidSSL je jednou z nejpopulárnějších autorit a dodavatelů SSL certifikátů na trhu. Svoji popularitu si získala díky jednoduchosti nabídky a velmi nízkou cenou SSL certifikátů.

Autorita RapidSSL vznikla již v roce 2003 a od té doby její SSL certifikáty zajistily bezpečnou HTTPS komunikaci pro statisíce domén na celém světě. Každý vlastník webových stránek nebo firma zakoupením RapidSSL certifikátu získá základní, ale kvalitní zabezpečení svého webu.

Pouze dva SSL certifikáty

Certifikační autorita RapidSSL nabízí pouze dva typy SSL certifikátů. SSL certifikát RapidSSL pro jednu doménu a druhý RapidSSL WildCard, který umožňuje zabezpečit neomezený počet subdomén. 

Oba SSL certifikáty patří do doménových DV SSL certifikátů které jsou certifikační autoritou vystaveny neprodleně po ověření existence domény. To se provádí buď zasláním e-mailu na vybranou schránku na doméně nebo je možné použít jiný druh validace jako vložení záznamu do DNS či souboru na FTP.

Nejlevnější SSL certifikát RapidSSL zajistí zabezpečení jedné domény. Jeho cena je v řádech stokorun za jeden rok. Certifikát je důvěryhodný pro 99 % moderních webových prohlížečů včetně prohlížečů na mobilních zařízeních. Pro jednoduché nasazení SSL certifikátu na server je vystaven pro obě používané varianty webových stránek – s www i bez uvedení www. SSL certifikát RapidSSL pro zabezpečení jedné domény lze doporučit každému provozovateli webových stránek, ať už se jedná o osobní web, blog, aplikaci nebo firemní webové stránky.

Nejlepší cenu získáte na projektu SSLmentor.cz, kde lze certifikát RapidSSL koupit.

RapidSSL WildCard certifikát využijí převážně firmy, které potřebují zabezpečit velké množství subdomén pro své projekty. WildCard certifikáty totiž umí zabezpečit teoreticky nekonečno subdomén, což jsou například domény www.domenaxyz.cz, administrace.domenaxyz.cz, pay.domenaxyz.cz, api.domenaxyz.cz a nebo cokoliv.domenaxyz.cz. Certifikační autorita rapidSSL vkládá do certifikátu u domén 2. řádu i variantu bez vloženého www pro větší využití. WildCard certifikát je oblíbený u administrátorů, kterým šetří díky svým vlastnostem mnoho práce.

Nejlepší cenu certifikátu získáte na projektu SSLmentor.cz kde můžete koupit RapidSSL WildCard certifikát

Proč SSL certifikát

SSL certifikát je nutný pro zajištění bezpečné HTTPS komunikace na internetu. Pomocí SSL certifikátu se vytváří šifrované spojení mezi uživatelovým prohlížečem a serverem. Nelze tak odposlechnout komunikaci, ukradnout citlivá data nebo vložit zákeřný kód do stránek či změnit obsah (např. vkládání reklam, úprava obsahu). SSL certifikát také posiluje SEO hodnocení od Google a v prohlížeči Chrome zajistí, aby stránky nebyly označovány nedůvěryhodným „Nezabezpečeno“. Umožňuje využívání nových technologií jako je HTTP/2 nebo některé nové funkce CSS.

RapidSSL certifikát

  • zajistí bezpečnou HTTPS komunikaci mezi serverem a prohlížečem návštěvníka webu
  • zabezpečí na internetu přenos vkládaných informací z webu na server
  • prohlížeč Chrome nebude stránky označovat nedůvěryhodným „Nezabezpečeno“
  • umožní využívání nových technologií, např. HTTP/2 pro výrazné zrychlení stránek
  • posílí SEO hodnocení stránek u Google

 

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.