Proč nechat skartaci dokumentů na odbornících?

shredder-1014204_1280

Jsou firmy, které se s osobními daty setkávají minimálně. Pak existují ale i organizace, jež s nimi pracují dnes a denně. Vezměte si třeba takovou nemocnici – ta toho o vás ví hodně. A rozhodně má k dispozici i informace, u nichž by nebylo příliš vhodné, aby se dostaly na veřejnost. Právě proto nemůže staré papírové dokumenty (třeba karty pacientů) jen tak vyhodit.

Dokumenty s citlivými údaji je potřeba skartovat. Jistě, skartovačku všichni známe, obvykle si představíme tu ruční. V obchodech se za pár tisíc korun dají sehnat i výkonnější elektrické modely. Přesto je v mnohých případech daleko lepší obrátit se na odborníky. Proč?

Zvládnou větší objem dokumentů

Skartovat ve firmě pár papírů není problém. Když se ovšem jedná o několik beden listů, byl by celý proces hodně zdlouhavý. Jakého zaměstnance na takový úkol delegovat, když všichni mají své práce dost?

Poradí si nejen s papírem

Profesionálové skartují také CD a DVD nosiče, staré občanské i řidičské průkazy, platební karty. Obvykle nevyžadují dostat čistě papír. Můžete jim poslat celé šanony nebo dokumenty v pytlích. Oni si je přeberou, prázdné pytle a šanony vám pak vrátí.

Postarají se o odpad

Firma si pro vaše dokumenty k likvidaci přijede, odborně je znehodnotí a zbytky (tedy ty malé částečky) zašle do papírny k finálnímu zpracování. Vy to budete mít úplně bez starostí, a ještě dostanete protokol o ekologické likvidaci.

Údaje budou skutečně v bezpečí

Různé skartovací přístroje dělí papíry na částečky odlišných velikostí. Necháte-li vše na profesionálech, budou dokumenty skartovány do částic o velikosti 6×40-53 mm, což je stupeň pro důvěrné utajení podle normy NBU. Celý proces přitom probíhá ve střeženém objektu. A pokud byste měli zájem, můžete na něj osobně dohlížet.

Ne všechny firmy zabývající se skartací samozřejmě nabídnou takové služby. Máte-li o ně zájem, určitě se podívejte na web společnosti Ekoskart. Její doménou je právě skartace dokumentů Praha, a to se všemi výše popsanými výhodami. Na webu najdete i ceník, ovšem nebojte se zavolat či napsat. Nabídky se připravují individuálně s ohledem na množství a druh odpadu.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.