Práce s plechem nebyla nikdy jednodušší

facade-2793319_1920

Stroje na tváření plechů nacházejí široké využití v průmyslové výrobě. Jedná se o zařízení, která tvarují, případně spojují materiály a bez kterých by se žádná kovovýroba neobešla. Existují různé druhy strojů a nástrojů s rozličným využitím. Mezi tato zařízení patří například stroje na lemování, falcování plechu, spojování nazývané clinching, ohýbačky trubek. Na stroje na lemování plechu se v tomto článku zaměříme o něco více.

Vlastnosti materiálů

Každý druh plechu vyniká specifickými vlastnostmi. Ocel patří mezi velmi dobře tvarovatelné materiály, a proto má všestranné využití. Jedním z nejčastěji používaných materiálů na výrobu nádrží pro potravinářský a chemický průmysl je plech nerezový. Nerezový plech má delší životnost než běžná ocel, která je sice pevná, ale pro daný účel nevhodná. Na některé výrobky z důvodu tradice a estetiky, obzvlášť známe je pivovarnictví, se používá měděný plech. Jeho životnost se odhaduje na 80 let a více. Jedná se o materiál, který může být měkký, tvrdý i polotvrdý a nevyžaduje zvláštní udržování ani opravy. Stroje na lemování jsou schopny vypořádat se téměř s každým druhem plechu. Pomocí těchto přístrojů můžete lemovat dna nádob či okraje plechových válců a kuželů. Lemovací zařízení slouží pro úpravu okraje před svařováním dna či válce, případně vyhrdlení pro otvor tak, aby svar nebyl v rohu a aby vzniklý lem dovolil sanitaci – vymývání nádrží a tak zamezil růstu škodlivých bakterií.

Nabídka strojů pro práci s plechem

Společnost Eckold nabízí řadu strojů na tvarování plechu, mezi které patří i zmíněná lemovací zařízení. Můžete vybírat ze široké nabídky profesionálních strojů. Jestli potřebujete zařízení na ohýbání trubek a profilů, podívejte se do sekce stroje a zařízení a prostřednictvím poptávkového formuláře zjistěte více o nabízených ohýbačkách. Stejný postup dodržte i v případě, že sháníte solenoidové ventily, plynové vzpěry a další zařízení potřebná do vaší výrobny.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.