Pojištění pilotů se vyplatí. Vyhnete se vysokým poplatkům za škody

Pojištění odpovědnosti za škodu se nevyplácí jen v běžném životě či při volnočasových aktivitách, ale často i v zaměstnání. Typickým příkladem povolání, kde se vyplatí sjednat pojištění, jsou například piloti.

plane-756467_1280

Kromě možných bezpečnostních rizik jim totiž při práci hrozí, že poškodí svěřené letadlo a způsobí zaměstnavateli škodu, kterou pak budou muset zaplatit.

Zaměstnavateli mohou navíc způsobit i finanční újmu – v době oprav, kdy firma nebude moct poškozené letadlo využívat, totiž přijde o část zisku. Aby nastala tato újma, tak přitom ani nemusí dojít k nehodě, stačí nouzové přistání, při kterém je potřeba revize nebo dokonce transport letounu.

Na cenu mají vliv zkušenosti

Proti všem zmíněným rizikům se lze pojistit i přes internet a obvykle je za něj možné zaplatit kartou. Ve většině případů má sjednané pojištění celosvětovou platnost, podrobnosti si lze ověřit v pojistných podmínkách, které bývají dostupné online.

Cena pojištění se odvíjí od zkušeností pilota, od toho, zda v uplynulém roce způsobil nějakou škodu na vypůjčeném letadle, nebo ne. Kromě toho záleží na výši spoluúčasti a na limitu pojistného plnění. Například pilota, který vlastní licenci déle než 12 měsíců, v posledním roce se nedopustil žádné škody, jako limit si stanoví 500 tisíc korun, má zájem o připojištění finanční újmy a chce být pojištěn rok, vyjde pojištění zhruba na 15 tisíc korun. Konkrétní částku si lze většinou na webu pojišťovny předem vypočítat.

Doporučujeme pojištění pilotů nabízené pojišťovnou ERGO.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.