Objevte kouzlo medicinálních hub

hand-1106934_1280

Už jste o nich možná slyšeli, jen jste jim nevěnovali příliš velkou pozornost. Nejspíš jste si medicinální houby nedokázali správně zařadit. Netušili jste, k čemu by vám mohl být jejich účinek prospěšný. Když se medicinálními houbami začnete zaobírat hlouběji, objevíte zázračný prostředek, který už po staletí používá tradiční čínská medicína.

Houby jako komplexní doplněk stravy

Medicinálních hub je velké množství, mezi nejznámější patří třeba Cordyceps, Coriolus nebo Reishi. Téměř všechny houby v sobě skrývají jedinečný komplex vitamínů, minerálů, polysacharidů beta glukanů, ganodernů i steroidů. Právě díky všem vyváženým složkám dokáže třeba Reishi posílit náš imunitní systém a podpořit tvorbu protilátek.

Kde se houby berou?

Ačkoli bývá po dešti hub plný les, zázračné medicinální houby vyžadují trochu jiné podmínky, ovšem skutečně jen o něco málo jiné. Reishi roste převážně na dřevinách a její domovinou je Asie. V Čechách se nazývá lesklokorka lesklá a už jste se s ní určitě někde setkali, ani o tom nevíte. Pěstování hub pro zdravotní účely by mělo podléhat přísným dohledům kvůli zjišťování koncentrace účinných látek.

Kdy je dobré Reishi užívat?

Reishi je vhodným doplňkem stravy obzvláště v období zvýšené fyzické a psychické zátěže. Nebo v časech chřipkových epidemií, a tedy i v kritických ročních obdobích. Všechny medicinální houby se doporučují brát zároveň s vitamínem C, který podporuje jejich účinky a vstřebávání důležitých látek do organismu. Osvědčený doplněk stravy s vysokým podílem houby se nazývá Reishi + Zinek a vitamín C. Tato kombinace ochraňuje buňky před oxidativním stresem, který způsobuje přítomnost volných kyslíkových radikálů.

24541-naturvita-banner

Proč užívat zinek?

Závěrem by se ještě hodilo říct, proč vybrat doplněk stravy se zinkem, když samotná houba má tolik blahodárných účinků. Užívání vitamínu C se zinkem příznivě působí na naše sliznice. Zinek pomáhá k rychlé regeneraci a hojení ran. Je důležitým prvkem pro tvorbu enzymů. Jeho nedostatek se projevuje náhlým oslabením imunity. Uvedený přípravek zakoupíte v e-shopu Gigalékárna.cz.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.