Nová zimní atrakce pro návštěvníky Norimberku

RETRO CLASSICS 2016 - Pressekonferenz 1, Wolsley Voiturette, BJ 1903, 6PS, 1 Zylinder, 1300ccm

RETRO CLASSICS 2016 – Pressekonferenz 1, Wolsley Voiturette, BJ 1903, 6PS, 1 Zylinder, 1300ccm

Od 9. do 11. prosince se v halách norimberského výstaviště poprvé představí Veletrh automobilových veteránů Retro Classics Bavaria.

Známé norimberské adventní trhy lákají do francké metropole už více než dva milióny návštěvníků ze všech koutů světa. Od prosince 2016 budou moci všichni návštěvníci Norimberku z České republiky a dalších zemí obdivovat novou zimní atrakci – Veletrh automobilových veteránů Retro Classics Bavaria, který se bude letos poprvé konat v areálu norimberského výstaviště a který se má stát nyní i v Bavorsku mezinárodním setkáním sběratelů, prodejců a milovníků historických vozidel. Koncepce veletrhu si klade stejné cíle jako renomovaný veletrh Retro Classics® ve Stuttgartu, největší veletrh historických vozidel v Evropě.

Nový veletrh Retro Classics Bavaria se koná na konci kalendářního roku, a to opět v regionu s vysokou koncentrací majitelů, uživatelů, restaurátorů a obchodníků s historickými vozidly. Norimberk nebyl zvolen náhodou: Mezinárodně proslulé výstaviště a v posledních letech silně stoupající poptávka po automobilových veteránech a sběratelských automobilech vytvářejí ty nejlepší podmínky. Turisticky mimořádně atraktivní prostředí Norimberku a blízkost zemí, jako je Česká republika, zve vystavovatele i návštěvníky nového veletrhu veteránů, aby se před Vánocemi ještě jednou sešli a pořádně si užili světa automobilových rarit.

Mimochodem: Z České republiky je Norimberk vzdálen necelé 1,5 hodiny jízdy autem a díky tomu leží v pohodlném dosahu českých automobilových nadšenců. Skutečnost, že vztahy mezi německými a českými automobilovými fanoušky jsou intenzivní, ukazuje i logo akcí skupiny Retro Classics®: „Heraldickým symbolem“ je historický automobil někdejší české automobilky Aero.

Veletrh Retro Classics Bavaria je určen všem zájemcům, kterým jsou jejich milovaná vozidla víc než pouhým dopravním prostředkem. Připraven je bohatý doprovodný program s vybranými exponáty a raritami, informační fóra a mezinárodní veletrh náhradních dílů. Vystavovateli jsou německé i další zahraniční automobilky, obchodníci, sběratelé i specialisté na historická vozidla. Program prvního veletrhu Retro Classics Bavaria zahrnuje prezentaci automobilového příslušenství a doplňků všeho druhu, účast specializovaných firem z oboru a v neposlední řadě i celé řady klubů historických vozidel.

victoria-bergmeister

Veletrhy Retro Classcis® jsou unikátem díky svým dobře organizovaným specializovaným výstavám. V Norimberku bude poukázáno na roli tohoto regionu, který měl v minulosti přední postavení ve výrobě dvoukolových vozidel. Díky spolupráci s norimberským umělecko-průmyslovým muzeem a norimberským sběratelem automobilů Christianem Silberhornem budou k vidění zejména jedinečné motocykly. Značky Ardie, Zündapp, Spatz a Janus jsou jména, která vytýčila přerod dvoukolových motocyklů v čtyřkolové automobily. Vystaven bude mimo jiné jeden z prototypů terénního stroje Victoria Bergmeister. Značka Victoria, která uvedla v roce 1953 na trh svůj špičkový model Bergmeister, oslnila svým estetickým designem hladkých ploch, který integroval karburátor a zapalovací systém do bloku motoru.

retro_classisc_bavaria_horch-853-1937-manuela

Další velkolepě pojatá prezentace s nádherně restaurovanými vozidly připomene zlaté časy značky Horch, někdejšího výrobce automobilů v saském Cvikově. Pocty značce se zúčastní mimo jiné fantastický Horch 930 Cabriolet, dále Horch 780 Sportcabriolet z roku 1932, současná věrná kopie vozu 853 „Manuela“ a působivý Horch 670 Cabriolet, kterého bylo vyrobeno pouhých 58 kusů.

A nejen to: Na veletrhu Retro Classics Bavaria se budou konat také živé aukce, které bude pořádat aukční společnost Classicbid přímo na svém velkém stánku Classicbid. Společnost Classicbid se letos v březnu zúčastnila Retro Classics® ve Stuttgartu poprvé a hned první aukce v jejím do posledního místa zaplněném stánku, se stala velikým úspěchem. Na základě velkého zájmu a dobré spolupráce se společnosti Classicbid a Retro Messen GmbH rozhodly ve svém partnerství pokračovat i na veletrhu Retro Classics Bavaria.

V roce 2016 se koná na norimberském výstavišti první ročník veletrhu RETRO CLASSICS© Bavaria, který si dal za cíl zasnoubit nejkrásnější vozidla automobilové historie s nádherným areálem. Od 9. do 11. prosince se sejdou návštěvníci a vystavovatelé z celého světa, aby vzdali hold historickým vozidlům a aby se setkali s nadšenci stejné krevní skupiny. Základní koncepce veletrhu RETRO CLASSICS© Bavaria se opírá o největší veletrh automobilových veteránů v Evropě RETRO CLASSICS© ve Stuttgartu a představuje sběratelům a přátelům automobilové historie krátce před Vánocemi ještě jednou ty nejkrásnější a nejvzácnější automobilové rarity.                    

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.