Nová střecha na celý život

Eternitová strřecha

Eternitová střecha, zdroj: Creaton.cz

Zatéká vám střechou do domu, nebo snad stavíte úplně nové bydlení? V obou případech je ideální zvolit takovou střešní krytinu, abyste již nikdy nemuseli znovu stát před podobným rozhodováním. Pomůžeme vám s výběrem.

Jaká hlediska zvážit?

Možnosti na dnešním trhu jsou doslova nepřeberné. Většina lidí nejprve vybírá očima, což není vyloženě špatně – nová střecha musí stylově ladit se zbytkem domu a její tvar by měl působit estetickým dojmem. Neměli byste ale zapomínat na to, že zásadním měřítkem správně zvolené střechy je její funkčnost. Sem spadá vynikající odolnost vůči vlivům počasí, ale také protipožární a termoizolační vlastnosti střechy. V neposlední řadě nelze zanedbat výdaje, které bude nutné vynaložit. Je vyšší cena vyvážena delší životností a vynikajícími vlastnostmi materiálu?

Plochá versus šikmá střecha

Z hlediska designu máte v podstatě na výběr ze dvou základních typů střechy, ploché (sklon do 10°) a šikmé. Odhlédneme-li od toho, že na rustikálně laděný domek se hodí spíše šikmá střecha, zatímco funkcionalismus vyžaduje plochou variantu, obě možnosti mají svá pro a proti. Pokud zvolíte plochou střechu, ušetříte si starosti i finance, které byste jinak vynaložili na konstrukci krovu. Protože ploché střechy mívají menší plochu k izolaci, ušetříte také na energii pro vytápění. Kvůli nízkému spádu se na nich však často drží voda, což může vést k zatékání. Šikmé střechy tímto problémem netrpí a obecně mnohem lépe odolávají rozmarům počasí. Může za to právě jejich tvar, díky němuž je více chráněna před povětrnostními vlivy. Další nezanedbatelnou výhodou šikmých střech jsou prostory navíc, které získáte. Půda může sloužit jak k uskladnění nepotřebných věcí, tak pro vybudování příjemného podkrovního pokojíku.

eternitová střecha

Eternitová střecha, zdroj: Creaton.cz

Zásadní význam má střešní krytina

Klasikou mezi střešními krytinami jsou pálené tašky, jimž v současné době konkuruje v popularitě beton. Na popředí se derou také asfaltové šindele a velkoplošné plechové krytiny. My vám dnes představíme zajímavou alternativu, o níž jste možná dosud neslyšeli. Je jí mimořádně pevná vláknocementová krytina, která vzniká sloučením řady surovin (mletý vápenec, voda, buničina, organická vlákna…) s výbornými vlastnostmi. Tento ekologický materiál je neutrální k životnímu prostředí, výborně odolává působení vnějších vlivů, korozi, mnoha chemikáliím i otěru a díky své nehořlavosti představuje také bezpečnou volbu. Protože má vláknocementová střešní krytina dost nízkou hmotnost, je vhodná i pro strmé typy šikmých střech. Přečtěte si více o jejím všestranném použití!

Maloplošná šablona, zdroj: Creaton.cz

Maloplošná šablona, zdroj: Creaton.cz

Designové možnosti

Z estetického hlediska si vláknocementová střešní krytina s klasickými taškami nijak nezadá – právě naopak. Nabízí velkou variabilitu ve způsobech krytí, takže bude slušet každému typu střechy. Renomované společnosti Creaton či Eternit vyrábí jak velkoplošné krytiny, tak maloplošné šablony v zajímavých odstínech a designech. Velkoplošné vlnité desky Eternit nachází nejčastější využití na střechách i fasádách průmyslových, skladovacích a hospodářských budov a představují ideální alternativu pro výměnu starých, zdraví škodlivých asfaltových krytin. Maloplošné šablony značky Creaton s hladkým nebo strukturovaným povrchem jsou oblíbené u zastánců moderního stylu bydlení, ale používají se i pro rekonstrukce historických budov. Jsou k dispozici v obdélníkovém i čtvercovém tvaru a pro obložení vikýřů či komínů se vyrábí také obdélníky s obloukem, snadno tedy dosáhnete čistého, jednolitého vzhledu.

Nakupujte s rozumem

Výhradním zástupcem výrobců revolučních značek střešních krytin Creaton, Eternit a Euronit je na našem trhu firma Creaton See. Porozhlédněte se v jejich online katalogu a vyberte si mezi kvalitními výrobky, jejichž očekávaná životnost je tak dlouhá, že není problém získat záruku až 50 let. A protože nejlepším doporučením jsou reference spokojených klientů, máte k dispozici i rozsáhlou fotogalerii již uskutečněných realizací, z nichž získáte lepší představu. Vybrali jste si kvalitní materiál pro střechu? Praktický vyhledávač na stránkách společnosti vám pomůže nalézt vhodnou realizační firmu ve vašem okolí.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.