Na jaký dopravní prostředek sjednat povinné ručení?

Ne všechny pojistky na našem trhu se nás nutně mohou týkat. U řady z nich je ale velká pravděpodobnost, že tomu tak bude. Příkladem je zcela určitě povinné ručení auta, které je dnes pojistkou, kterou musí mít každý motorista. Pokud ji nemá, riskuje především finanční problémy. A ty se určitě nevyplatí, jelikož to nejlevnější povinné ručení dnes může vyjít doslova na pár stovek korun ročně. A to u pojišťoven jako je Uniqa, ale i u řady dalších.

car-831928_1280

Samozřejmostí jsou automobily

Podívejme se tedy již konkrétně na to, u jakých dopravních prostředků můžeme provést srovnání povinného ručení a vybrat si konkrétní pojistku. Primárně to jsou samozřejmě osobní automobily. Je jedno, jak je vůz starý, jak je drahý, nebo jaký má objem motoru. Vždy je třeba porovnání povinného ručení provést a sjednat si odpovídající pojistku. A to proto, že i s naším automobilem můžeme způsobit nehodu a tak je třeba, aby byly dané škody skutečně dostatečně kryté.

Když se mluví o automobilech, je třeba dodat i to, že to nejsou jenom ty osobní. Pojistka musí být sjednána jak na užitkové vozy, tak i na ty nákladní. Je tedy jedno, zda vlastníte kamion nebo dodávku, jelikož uzavřít povinné ručení online byste měli i vy. Není však důvod bát se jakýchkoliv složitostí, jelikož ideální pojistku uzavřete prostřednictvím webu Porovnej24.cz. Ten patří mezi takové kalkulačky povinného ručení, které jsou nejoblíbenější na celém trhu.

I majitelé motocyklů se bez ochrany neobejdou

I motorka je dopravním prostředkem a tak musíme myslet na to, že i její majitelé musí pojistku sjednat. Oproti automobilům však mají jednu velkou výhodu. Tu zjistíme, pokud si projdeme ceník povinného ručení. To je totiž pro milovníky jednostopých vozidel výrazně levnější, než u automobilů. Důvody jsou samozřejmě jasné, a to hlavně takové, že s motocyklem se jenom těžko dokážou udělat tak velké škody, jako například s osobním, nebo dokonce nákladním autem. A to je v ceně pojistky výrazně zohledněno.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.