Moskva je perlou Ruska. Co všechno navštívit?

diveevo-140542_1280

Moskva je metropole mnoha tváří. Pyšní se nespočetným množstvím zahrad, chrámů, muzeí a historických pamětihodností. Právě kvůli rozmanitosti se do hlavního města Ruska vydávají turisté ze všech koutů světa. I když zůstanete v zemi na deset dnů, na každý den si najdete program, a tak na nudu není v Moskvě rozhodně místo.

Srdcem Moskvy je jednoznačně Rudé náměstí, jehož jedna strana je lemována zdí Kremlu a druhá zase nákupním centrem Gum. Populární památkou na náměstí je mauzoleum Lenina, do něhož jsou zejména během sezóny tak dlouhé fronty, že čekáte i tři hodiny.

Chrám Vasila Blaženého

Oblíbeným stavením v Moskvě je chrám Vasila Blaženého chlubící se několika barvami, jenž je považován za nejzajímavější kostel na území Ruska. Chrám je mnohdy považován za jeden z hlavních symbolů nejen Moskvy, ale také samotné země.

Kreml

Moskevský Kreml je rozsáhlý komplex kostelů, paláců a administrativních budov. Součástí rozsáhlého prostoru jsou také působivé zahrady a nevšední expozice. Jestliže se vydáte zrovna do moskevského Kremlu, počítejte s tím, že si na něj musíte vyhradit dost času, protože jeho rozloha je okolo 1 000 metrů čtverečních. Zde navštívíte zbrojnici, palác Teremnoy i Alexandrovskou zahradu.

Co všechno potřebujete na cestu do Moskvy?

V rámci Evropské unie vám k cestování postačí občanský průkaz. Jestliže se však vydáváte za hranice Evropské unie, potřebujete ještě cestovní pas. Do některých zemí si navíc musíte vyřídit i vízum, přičemž Rusko není výjimkou. Vízum do Ruska může být turistické, anebo služební. Záleží, za jakým účelem do země cestujete. Vízum si pořídíte prostřednictvím internetu, a tak nemusíte vůbec nikam chodit. Objednávku odešlete, zaplatíte příslušnou částku a vyčkáte na vystavení víza, a potom můžete vycestovat.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.