Jaký styl sukně se hodí pro vaši postavu?

Univerzální pravidlo neexistuje, protože při výběru vhodného střihu a délky sukně je třeba zohlednit více faktorů – tělesný tvar, proporce, šířku ramen, objemnost trupu, tvar stehen, lýtek a kolen, délku nohou, míru výraznosti pasu, tělesnou výšku, somatotyp apod. Formování postavy střihy a hlavně detaily mění vzhled! Větší, menší, vyšší, nižší … optické tvarování, formování postavy. Při neznalosti se snadno dopustíte chyb a snadno utratíte peníze za oděv, který nebudete nosit. Barvy a tvary jsou rozhodující pro váš atraktivní vzhled a dobrý pocit každý den. Nemusíte mít míry 90-60-90 na to, abyste byla atraktivní žena. Vhodný střih vás udělá štíhlejší, elegantnější, více ženskou.

fashion-731827_1280

Mnoho podob sukní

Sukně mají množství podob – rovná, tulipánová, balónová, se sedlem, skládaná, plisovaná, tvar sirény, kůlová, šikmo střižená, překládána zavinovačka, střih do A, šestidílná z dílů rovnou střižených, ze šesti dílů do A … Úzké mini sukně vyniknou na dlouhých a štíhlých nohách. Pouzdrové, úzké a rovné sukně s délkou kousek nad kolena – vypadají nejlépe na ženách tělesného tvaru přesýpacích hodin s výše položenými boky. Máte-li objemné nohy, nebo nízko položené boky, vyhněte se zúženému střihu sukně a volte raději rovné. Na velmi štíhlé postavě, pěkně vyniknou kratší délky pouzdrových sukní. Pro většinu tělesných tvarů jsou ideální přiléhavé sukně přes boky a později rozšířené.

Ženskou atraktivitu postavy určuje především poměr pasu a boků

Sukně A-čkového střihu si mohou dovolit nosit majitelky štíhlého pasu a níže položených boků. Dobře v nich vypadají i rovné štíhlé postavy. Vyhnout by se jim měly ženy s vysoce položenými boky a rovným, širším pasem. Sukně rozšířené od pasu, řasené nebo skládané v pase – přidávají objem na bocích, proto je preferují ženy bez tvarovaných boků, skvěle v nich vypadají tělesné tvary sloup i trojúhelník s plochými, útlými boky, ale i štíhlé přesýpací hodiny s nižšími boky. Jde o důležité rady pro zatraktivnění vaši postavy.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.