Jak zvýšit své šance na trhu práce? Naučte se s Excelem

Naučte se pracovat s Excelem

Naučte se pracovat s Excelem

Jste zrovna bez práce, nebo si hledáte lepší místo? Zvyšujte své šance, že si skutečně najdete takovou práci, v níž budete spokojeni. Jak na to? Měli byste na sobě a svém rozvoji pracovat systematicky. V mnoha oborech využijete počítačové znalosti. Umíte s Excelem? Pokud ne, je nejvyšší čas se to naučit.

Excel uplatníte na mnoha pozicích

Když se personalista ptá uchazečů, zda umí s počítačem, obvykle odpoví kladně. Vždyť práce s ním je součástí každodenního života mnoha lidí. Pak se však začne ptát na konkrétní programy. Co odpovíte v tomto případě?

Jedním ze základních programů, jehož znalost je vyžadována na mnoha rozmanitých pozicích, je Excel. Většina lidí ho někdy otevřela a vytvořila nějakou tabulku, ale firmy obvykle požadují více. Proto chcete-li si rozšířit své možnosti, naučte se s ním, nejlépe formou nějakého efektivního školení.

Najděte si kurz podle vašich zkušeností. Jste začátečníkem? Projděte základním školením, které vám představí hlavní funkce, naučí vás pracovat se sešitem a buňkami, předvede vám spojování a rozdělování textu, práci se vzorci atd.

V mnoha zaměstnáních je rovněž vyžadovaná znalost kontingenčních tabulek. Na první pohled je to složité, ale stačí vhodný kurz a naučíte se připravit z dat přínosné analýzy, přehledy, grafy a tabulky.

Znalost MS Excel patří mezi nejdůležitější dovednosti pro pracovní uplatnění. Neovládáte tento program? Je čas to napravit.

Pracujte na sobě systematicky

Chcete-li být na trhu práce úspěšní, ale také sami se sebou spokojení, je vhodné na sobě pracovat systematicky. Důležité je neustálé vzdělávání, ale neopomíjejte ani další zásady pro váš posun. Nevíte kde začít? Najděte si nějaký kurz z osobního školení na webu Vimvic.cz. Každý v nabídce objeví takový, který bude přínosný právě pro něj. Tak s chutí do toho.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.