Jak zabránit nežádoucímu průjezdu vozidel na soukromý pozemek

Snímek obrazovky 2019-01-24 v 11.23.09

Už vás nebaví neustále řešit problém s nezodpovědnými řidiči, kteří parkují tam, kde nemají? Bohužel se mezi účastníky silničního provozu objeví i lidé, kteří ignorují dopravní značení. Vás potom čeká nepříjemná konverzace a řešení situace, které vám nejen ničí nervy ale také okrádá o čas. Abyste se vyhnuli podobným situacím, musíte nastavit opatření, která zabrání takovému chování lhostejných řidičů. Jednou z možností, jak se vyhnout těmto nepříjemnostem, je instalace parkovacího sloupku. Kde jej sehnat, jak ho nainstalovat a z jakých typů vybírat se dovíte v následujícím článku.

Druhy parkovacích zábran

Parkovací sloupky mohou být pevné, sklopné a takzvaní motýlci. Jak vyplývá z názvu, pevný parkovací sloupek je stabilně usazený na místě a není možné s ním hýbat. Slouží k zabránění vniknutí vozidla na vybrané místo. Pevné sloupky často najdeme například u parků nebo na soukromých pozemcích. Vyskytují se také na některých parkovištích, aby bylo jasně vyhrazeno, kde je možné zaparkovat a kam už automobily nesmějí. Sloupky sklopné jsou vybaveny cylindrickým FAB zámkem, takže je možné je uzamknout. Poslouží vám v případě, že nechcete, aby se na váš pozemek dostala cizí vozidla, ale zároveň občas potřebujete umožnit průjezd třeba svému autu. Sloupky bývají opatřeny reflexní fólií, takže je řidiči nemůžou přehlédnout.

Pronájem a instalace

Parkovací sloupky, zábrany i jiné dopravní značení v Praze seženete například u společnosti Topznak. Tento podnik se zabývá nejen pronájmem značek, ale také vám zajistí jejich instalaci a v případě potřeby likvidaci. Vyhnete se tak složitému řešení aplikace parkovacího sloupku na váš pozemek. Pokud si zábrany nebo značení nechcete kupovat, je možné si je jednoduše pronajmout, a to krátkodobě i dlouhodobě v závislosti na vašich potřebách.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.