Jak vybrat vhodný invalidní vozík?

motorized-wheelchair-952190_1280

Každý z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy se bude potýkat se zdravotními problémy, které mu znemožní mobilitu. Může jít o dočasné potíže, ale i trvalé ochrnutí. V takovém případě je invalidní vozík nenahraditelnou pomůckou, umožní totiž člověku pohybovat se podle svých potřeb a nebýt zcela závislý na pomoci jiných.

Mechanický nebo elektrický?

Na výběru invalidního vozíku je potřeba dát si skutečně záležet. Přece jen je to pomůcka, kterou budete využívat prakticky denně po více let. Invalidní vozíky se dělí do dvou základních kategorií, na mechanické a elektrické. Mechanické vozíky vynikají svou lehkostí, dají se snadno složit a uskladnit nebo převážet v autě. A také jejich pořizovací cena je výrazně nižší než u elektrických invalidních vozíků. Ty zase umožňují pohodlný pohyb i osobám s omezenou hybností horních končetin, pro něž by bylo ovládání mechanického vozíku nereálné.

Důležité parametry výběru

Existuje mnoho kritérií, na která je třeba brát ohled. Důležitá je hmotnost uživatele, stejně tak i samotného vozíku. Vhodná šířka sedáku určuje pohodlí při sezení i snadnost ovládání, typ kol zase ovlivňuje možnosti jízdy v terénu. Před volbou je nutné zvážit, kde a kolik hodin denně budete vozík používat, jestli jej budete přepravovat v autě, i jestli potřebujete jeho polohovatelnost. Promyslete dobře všechny své požadavky na jeho užívání. Sepište si je a podle toho teprve vybírejte.

Jen vhodný a kvalitní vozík poskytne komfort

Správný výběr invalidního vozíku může dokonce pozitivně ovlivnit zdravotní stav, proto jej opravdu nepodceňujte. Obraťte se na prodejce, který má s touto oblastí zkušenosti, a jeho kvalifikovaní pracovníci vám s volbou pomohou. Takový přístup je samozřejmostí například u prodejce zdravotnických potřeb KrosMedical. I když zdravotní pojišťovny nejraději proplácí jen ty nejlevnější varianty, sáhněte raději po kvalitním invalidním vozíku. Jen ten vám zajistí co nejvyšší komfort. I takový můžete pořídit za dobrou cenu. Psychická pohoda a lepší fyzický stav za to rozhodně stojí.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.