Jak vybrat autobaterii do automobilu? Poradíme vám, na co si dát pozor

car-battery-306959_1280

Představte si, že pospícháte na důležitou pracovní schůzku, usednete do automobilu, otočíte klíčkem, ale nic se nestane. Zkoušíte nastartovat ještě několikrát, nicméně vozidlo vůbec nereaguje. Správně, v autobaterii už není žádná šťáva. Pokud se nemůžete zorientovat v nepřeberné nabídce autobaterií, v následujících řádcích vám trochu pomůžeme udělat si přehled, co současný trh všechno nabízí.

V podstatě by se dalo říct, že autobaterie je srdcem automobilu, jelikož bez ní si ani neškrtnete. Jedním z nejdůležitějších úkolů autobaterie je nastartovat. Jakmile se však vybije, můžete otáčet klíčkem, kolikrát chcete, ovšem bez úspěchu.

Při nákupu nové autobaterie dbejte na polaritu

Jestliže se tedy nevyhnete nákupu autobaterie, měli byste si nejprve zjistit několik základních parametrů, neboť se vybírá autobaterie dle auta. Celkem běžně se stává, že si lidé objednají na internetu autobaterii, protože byla za výhodnou cenu. Potom jsou však zklamaní, když nepasuje přímo do vozidla, a to z toho důvodu, že má například opačnou polaritu.

Polaritu zjistíte jednoduše. Postavte se k baterii čelem tak, abyste měli póly co nejblíže k sobě. V případě, že se nachází plusový pól vpravo, jedná se o pravou baterii označenou číslem nula. V opačném provedení jde o levou baterii s číselným označením jedna.

Pozor na kapacitu a startovací proud

Dále se autobaterie do aut kupují podle kapacity a startovacího proudu. Jako předlohu použijte současnou autobaterii, na které jsou uvedené všechny tyto informace. Rozhodně se nevyplatí kupovat nejsilnější baterii na trhu, protože co automobil, to jiné požadavky. Pokud si nejste něčím jisti, doporučujeme obrátit se buď přímo na samotnou automobilku, která vám prozradí potřebné informace, nebo na prodejce autobaterií, jenž vám s výběrem poradí.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.