Jak ve výběru oken neudělat chybu?

Snímek obrazovky 2017-06-28 v 11.02.19

Chystáte se pořídit si pro svůj dům nová okna? Bojíte se, aby zvolená okna byla kvalitní a skutečně plnila svou funkci? Poradíme vám, jakým chybám byste se měli vyvarovat a jaké aspekty brát v úvahu, abyste vybrali co nejvhodnější okna pro váš dům.

Výběr oken není jednoduchou záležitostí. Okna nejsou částí domu, kterou bychom plánovali po několika letech měnit. Jejich výběru je tedy nutné věnovat dostatečnou pozornost a neudělat chybu.

Plast versus dřevo

Dříve jsme neměli příliš na výběr. Na trhu byla k dispozici pouze dřevěná okna, která ovšem měla své kouzlo. Dnes jsou dřevěná okna dražší než varianta plastových oken a péče o ně je náročnější. Plastová okna jsou lehce omyvatelná, prakticky bezúdržbová a slibují skvělé izolační vlastnosti i dlouhou životnost. Potěší také jejich nižší cena. Plastová okna v Ostravě, ve Vsetíně, v Opavě a dalších okolních městech můžete pořídit například od společnosti Triogas s.r.o.

Okna přímo od výrobce

Pro větší jistotu, že si zakoupíte kvalitní produkt, doporučujeme okna přímo od výrobce, který zároveň zajišťuje jejich montáž a odpovídá za okna jako za celek. Výrobce by vám také měl být schopen poradit s výběrem nejvhodnějších oken pro váš dům.

Povětrnostní podmínky

Vždy se rozhodujte dle kvality a funkčnosti oken. Nejnižší cena by v tomto případě rozhodně neměla být na prvním místě. Pokud jsou povětrnostní podmínky drsnější, je třeba vybrat dle tohoto aspektu vhodná okna. Ideálně v tomto případě doporučujeme trojskla nebo čtyřskla.

Okenní profil

Při výběru oken je důležitý také okenní profil, kterým rozumíme rámy a křídla. Součástí je také kvalitní kování, které rozhoduje o správné funkčnosti oken. O izolačních vlastnostech pak dále rozhoduje hloubka uložení skel v profilu.

Hledáte kvalitní plastová okna v Ostravě, v Opavě, ve Vsetíně a dalších okolních městech? Podívejte se na nabídku společnosti Triogas s.r.o.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.