Jak si usnadnit začátek podnikání

entrepreneur-593371_1280

Začátky podnikání nebývají snadné. Rozhodně to nefunguje tak, že dostanete nápad a ten začnete okamžitě realizovat. Před tím vás čeká ještě spousta papírování a nutného zařizování. Jedním z těch prvotních je přímo založení společnosti, pod kterou budete vystupovat.

Nejčastěji volenou formou společnosti je s.r.o. – společnost s ručením omezením. Výhodou je poměrně nízká cena, minimální výše základního kapitálu je už od 1. 1. 2014 stanovena na pouhou 1 korunu. Zdlouhavému zařizování se ale nevyhnete.

Potřebujete získat souhlas vlastníka nemovitosti, kterou uvedete jako své sídlo, spolu s úředně ověřeným podpisem. Musíte doložit bezúhonnost dle §46 ZOK, vymyslet originální název, pro řemeslné, koncesované či vázané živnosti navíc ustanovit odpovědného zástupce. A to jsme si teprve řekli, co je třeba zařídit předtím, než začnete s.r.o. zakládat.

Nechte starosti na jiných

Děsit se ale nemusíte. Dnes existuje možnost, v rámci níž vám pomůže založit s.r.o. někdo jiný, kdo se tomu věnuje profesionálně. Ušetříte tím spoustu času, který byste jinak museli věnovat studování, co přesně se při založení s.r.o. musí udělat a kde je třeba se nahlásit. Vyhnete se čtení nudných zákonů a předpisů.

Například takový podací formulář pro založení obchodní společnosti (její zápis do OR) má až 20 stran a jeho vyplnění je pro laika opravdovým oříškem. Podle některých údajů je také při založení s.r.o. nebo a.s. potřeba až 15 návštěv různých úřadů a institucí! To jsou šílené informace, že?

Nenechte se dál děsit a přenechejte tyto problémy jiným. Založení s.r.o. nabízí například společnost SMART Office & Companies, s.r.o. Za výhodnou cenu vám založení společnost s ručením omezením v Česku nebo na sousedním Slovensku. Pokud byste chtěli srovnávat ceny s konkurencí, nezapomeňte se dívat na to, co všechno je v částce zahrnuto. Na webu SMART Companies to uvidíte přehledně rozepsané, což je docela férové, nemyslíte?

Navíc nabízí jednu ještě rychlejší variantu, jak začít ihned podnikat. Koupí ready made s.r.o. se celý proces zrychlí o několik dnů. Ready made firmy jsou už připravené a všude zapsané. Nikdo pod jejich jmény nepodnikal, jen čekají na svého majitele. Můžete jím být právě vy. Více informací najdete přímo na www.smartcompanies.cz.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.