Chcete lepší práci? Pracujte na sobě!

relax-1702639_1280

Rádi byste si našli lepší práci, ale většina nabídek obsahuje požadavky, které nemůžete splnit? Možná nastal čas, abyste začali nejdřív pracovat sami na sobě.

Základním předpokladem k získání práce je ovládání kancelářských počítačových programů. To je dnes naprostá samozřejmost. K tomu, abyste se odlišili od stovek dalších uchazečů, byste ale měli umět ještě něco navíc. Může se vám například hodit znalost grafiky, díky které budete umět sestavit třeba firemní inzerát nebo plakát. Nebude od věci, pokud proniknete do základů programování, či si budete umět poradit s různými softwarovými programy zaměřenými třeba na podnikové účetnictví a ekonomiku, projektové řízení, anebo CRM software, které fungují v každé větší firmě.

agree-1728448_1280

Bolavé místo – jazyky

Asi nejdůležitějším cizím jazykem, který se používá v pracovním prostředí, je angličtina. Nespoléhejte se pouze na školní znalosti. Důležitá je konverzace, schopnost pochopit smysl rozhovoru a orientace v tématech, která se vztahují k oboru, v němž hledáte zaměstnání. Plus k dobru získáte, když budete umět alespoň základy dalšího jazyka.

Doplnění vzdělání

Řada pozic vám může zůstat zapovězených jenom proto, že nemáte dostatečně vysoké vzdělání. Zvažte, zda by nestálo za to, rozšířit si znalosti také touto formou. Buď můžete navázat na obor, ve kterém jste se až dosud profilovali, anebo si zvolit studium v jiném oboru, který vám ale bude něčím blízký. Není důvod se obávat toho, že ještě dalších několik let budete muset strávit v současném zaměstnání, než dostudujete. Řada firem bere na takovou snahu ohled.

Tip: Máte se studiem tolik práce, že na dovolenou není ani pomyšlení? Nemusíte propadat depresi. Podívejte se na službu vypracování diplomové práce na zakázku, jedná se o možnost, kterou využívají stovky spokojených, a především anonymních studentů.

Správná komunikace

Možná vám přátelé a kamarádi říkají, jací jste zábavní společníci. Jenže to, co funguje v osobním kontaktu, už nemusí být taková legrace v pracovních vztazích. Snažte se proto zapracovat i na schopnosti komunikace v pracovním prostředí. Je vhodné trénovat rychlost mluvy, dikci, správné vyslovování, ale také třeba i to, jak se při komentování různých situací nebo věcí tváříte. Existují kurzy, které vás naučí, jak nejenom správně mluvit, ale na co si dát pozor v pracovní sféře, abyste působili jako stoprocentní profesionálové.

Stačí se tedy rozhodnout pro vhodný kurz a můžete na sobě začít pracovat…

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.