Bez paleťáku ve skladu ani ránu! Ale jak vybrat ten správný?

pallets-1886388_1280

Zřídili jste si vlastní sklad a sháníte vybavení, bez kterého se vaši zaměstnanci neobejdou? Pokud budou každodenně manipulovat s europaletami nebo bednami, pořiďte jim nízkozdvižný – paletový vozík neboli paleťák. Ručně vedený dopravní prostředek disponuje nabíracími otvory a je uzpůsoben pro využití na rovných zpevněných plochách skladových a výrobních hal nebo nakládacích ramp. Nepřestávejte číst a dozvíte se, na co si dát při výběru pozor a na koho se obrátit.

Není vozík jako vozík…

Paletové vozíky se vyrábí v poměrně širokém spektru variant. K nežádanějším patří ty ve standardním provedení s délkou nosných vidlic 1150 mm a nosností kolem 2 – 2,5 t. Základní nízkozdvižné vozíky jsou určeny pro manipulaci s europaletami, ovšem neumožňují jejich stohování na sebe ani zakládání do regálů.

Nabídka paletových vozíků zahrnuje také varianty s delšími a kratšími nosnými vidlicemi. Nachází využití při přepravě prodloužených palet a ve stísněných prostorách.

Z hlediska pohonu lze nízkozdvižené vozíky rozdělit na ručně a elektricky poháněné. Ovládání paleťáků poháněných lidskou silou je soustředěno v tažné oji. Zdvih a spouštění se řídí ovládacími páčkami pro hydrauliku. Obvyklá nosnost se pohybuje kolem 2 t.

Elektricky poháněné paletové vozíky jsou mnohem komfortnější. Disponují elektromotorem, který pohání akumulátory. Díky elektrickému pohonu mají vozíky vyšší nosnost. Některé modely mají navíc i plošinu pro přepravu obsluhy.

S výběrem paletového vozíku vám pomůže SEMAT HB

Chcete-li mít jistotu, že vám paletový vozík dobře poslouží, obraťte se na odborníky z havlíčkobrodské firmy SEMAT HB s.r.o.

Na své si přijdou také zájemci o paletový vozík bazar. SEMAT HB zajišťuje prodej nové i bazarové techniky ve špičkovém stavu. Mimo to také servis a další služby, které by se vám mohly hodit. Konkrétní informace najdete na www.semathb.cz.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.